Oficjalny portal kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II

2papisanti (2święcipapieże) - tak nazywa się oficjalny portal kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II, która odbędzie się 27 kwietnia. Przedstawiono go dzisiaj w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej. Pięciojęzyczny portal będzie miał także wersję polską.

Na razie działa jedynie wersja włoska, jednak już w najbliższych dniach mają się na nim pojawiać nowe materiały. Na www.2papisanti.org znajdą się bieżące wiadomości, zapowiedzi wydarzeń, teksty biograficzne, filmy wideo i fotografie, dotyczące obu papieży.

Z kolei 6 kwietnia ruszy projekt #2popesaints, obejmujący: fanpage na Facebooku (2popesaints), konto na Twitterze: (@2popesaints), fotograficzny serwis społecznościowy Instagram (#2popesaints) i kanał na YouTube (2popesaints). Będą na nich na bieżąco dokumentowane wydarzenia związane z kanonizacją.

W związku z kanonizacją za kilka dni zostanie uruchomiona także aplikacja SantoSubito na telefony z Andoid i iOS. Znajdą się na niej m.in. informacje logistyczne dotyczące kanonizacji i materiały na związane z nią wydarzenia liturgiczne. Dostępna będzie również w wersji polskiej.

pb / Watykan
Źródło: KAI