Homilie niedzielne i świąteczne ,17 kwietnia 2017

Dorośli Święto 17 kwi
2017

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (homilia dla dorosłych)

Rok A / Wielkanoc / Poniedziałek Wielkanocny
ks. Sylwester Matusiak
Dz 2,14.22–32; Mt 28,8–15

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XIII Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

2 lipca 2017

Przykazanie: Czcij ojca swego i matkę swoją. Krzyż – znak miłości i źródło mądrości. Świadectwo św. Jana Pawła II o ojcu. „Moje lata chłopięce i młodzieńcze łączą się przede wszystkim z postacią ojca, którego życie duchowe po stracie żony i starszego syna niezwykłe się pogłębiło. Patrzyłem z bliska na jego życie, widziałem, jak umiał od siebie wymagać, widziałem, jak klękał do modlitwy. To było najważniejsze w tych latach, które tak wiele znaczą w okresie dojrzewania młodego człowieka. Ojciec, który umiał sam od siebie wymagać, w pewnym sensie nie musiał już wymagać od syna. Patrząc na niego, nauczyłem się, że trzeba samemu sobie stawiać wymagania i przykładać się do spełniania własnych obowiązków. Ten mój ojciec, którego uważam za niezwykłego człowieka, zmarł – prawie nagle – podczas drugiej wojny światowej i okupacji, zanim ukończyłem dwudziesty pierwszy rok życia”. (André Frossard, „Rozmowy z Janem Pawłem II”, Kraków 1983, s. 14–15). Dzięki miłości Jezusa, która pokonała śmierć, można trwać w miłości do tych, którzy już odeszli do Domu Ojca.

XIII Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

2 lipca 2017

Pozory mylą: bywa, że z powodu niepozornego wyglądu nie rozpoznajemy kogoś, kto jest wielki. Tak było w życiu św. Jana Pawła II, który został nierozpoznany, kiedy wędrował po górach ubrany jak zwykły turysta. O tym, że pozory mylą, przekonujemy się często także na podstawie codziennych doświadczeń. Przykładem może być choćby sytuacja, w której młody nauczyciel z powodu swojego młodego wyglądu bywa w szkole brany za ucznia. Specjalnej nagrody warci są ludzie, którzy potrafią rozpoznać kogoś ważnego w niepozornie wyglądających osobach. Szunemitka z dzisiejszego pierwszego czytania rozpoznała w Elizeuszu proroka i tak go przyjęła. Otrzymała za to nagrodę: prorok wyprosił jej upragnionego syna.

XIII Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

2 lipca 2017

Wakacje to okazja do podróży, wypoczynku, zwiedzania różnych miejsc i odwiedzania różnych osób. To również okazja do obdarowywania ludzi dobrymi słowami i uczynkami. Dłuższe, prawie niczym nieograniczone wakacyjne lenistwo źle wpływa na nasze wychowanie i wykształcenie. Przyjąć drugiego człowieka to znaczy: wysłuchać go, odnieść się do niego z życzliwością, pomóc. Nawet na wakacjach, odpoczywając, nie zapominajmy, że Pan Bóg jest najważniejszy i zawsze chce nam towarzyszyć.

Uzyskaj dostęp do:

 • 2581 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 45 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza