Homilie niedzielne i świąteczne ,26 sierpnia 2017

Sobota XX Tygodnia zwykłego - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej - Jubileusz koronacji obrazu

Rok A / Okres zwykły / Uroczystość NMP Częstochowskiej
ks. Adam Piekarzewski
Prz 8,22-35 lub Iz 2,2-5; Ga 4,4-7; J 2,1-11

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XX Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

20 sierpnia 2017

Czym jest wiara? Wiara jest łaską i zadaniem. Dlaczego łaską? Bo nikt sam sobie nie dał wiary. W codzienności wiele rzeczy przyjmujemy na wiarę: wierzymy lekarzowi, drugiej osobie, która wskazuje nam drogę czy komuś, kto mówi do nas słowa „kocham Cię”. Jesteśmy powołani, by być strażnikami wiary, tej wiary która została nam dana przez Pana Boga. Wiara jest dla nas powołaniem, jest tą rzeczywistością, za którą – trzeba mieć tego świadomość – mamy oddawać życie, każdego dnia. KKK podkreśla, że: „wiara jest odpowiedzią człowieka daną Bogu, który mu się objawia i udziela, przynosząc równocześnie obfite światło człowiekowi poszukującemu ostatecznego sensu swego życia” (26).

XX Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

20 sierpnia 2017

Jak w każdą niedzielę, przychodzimy do świątyni z bagażem naszych codziennych kłopotów. Przychodzimy na spotkanie z Chrystusem, który nas kocha. Codzienność może nas przytłaczać, trudności, które przeżywamy, mogą stać się ciężarem nie do uniesienia. Celem naszego spotkania jest złożenie tego wszystkiego, co nas obciąża, co jest naszym wielkim zmartwieniem, na Chrystusowym ołtarzu. Jezus wsłuchuje się w nasze pragnienia i potrzeby, nie zostawia nas samych z trudnościami i przemienia nasze życie, ale chce również wprowadzić nas na drogę mocnej wiary.

XX Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

20 sierpnia 2017

Kobieta kananejska była przedstawicielką narodów pogańskich. Jezus dokonał cudu pod wpływem bardzo gorliwej, wręcz nieustępliwej prośby kobiety. Modlitewna postawa kobiety może być wzorem gorliwości dla każdego ucznia Chrystusa. Wydaje się, że w naszych czasach coraz bardziej zanika zwyczajna, codzienna modlitwa w różnych okolicznościach życia. Wielu ludzi decyduje się na gorliwą modlitwę dopiero pod wpływem problemów, których nie są w stanie samodzielnie rozwiązać. Trzeba codziennie modlić się za swoją rodzinę, za znajomych i nieznajomych, za ich różne sprawy. Można także prosić innych ludzi, aby modlili się w naszej intencji.

Uzyskaj dostęp do:

 • 2652 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 45 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza