Homilie niedzielne i świąteczne ,14 maja 2017

Młodzież Niedziela 14 maj
2017

V Niedziela Wielkanocna (homilia dla młodzieży)

Rok A / Wielkanoc / 5 niedziela okresu wielkanocnego
ks. Szymon
Dz 6,1–7; 1 P 2,4–9; J 14,1–12

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Sobota XX Tygodnia zwykłego - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej - Jubileusz koronacji obrazu

26 sierpnia 2017

Cudowny obraz Jasnogórski był koronowany kilkukrotnie we wcześniejszych wiekach, ale dopiero w 1717 r. doczekał się koron papieskich. Maryja króluje do dziś i roztacza swoją opiekę nad całym polskim narodem – nad każdym z nas z osobna, bo bardziej od tytułu królewskiego zależy jej na tym, byśmy traktowali ją, jako Matkę. Odnowa wizerunku Maryi, po rabunkowym i obrazoburczym ataku w 1430, nie zakryła całkowicie znamion na jej policzku (oraz tych mniej widocznych na szyi). Maryja pozostała zraniona! Poprzez te rany przypomina nam, że chce być dla nas pocieszeniem w trudnościach, ukojeniem w bólu i usprawiedliwieniem w krzywdzie, jaka nas napotyka w codzienności.

XX Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

20 sierpnia 2017

Czym jest wiara? Wiara jest łaską i zadaniem. Dlaczego łaską? Bo nikt sam sobie nie dał wiary. W codzienności wiele rzeczy przyjmujemy na wiarę: wierzymy lekarzowi, drugiej osobie, która wskazuje nam drogę czy komuś, kto mówi do nas słowa „kocham Cię”. Jesteśmy powołani, by być strażnikami wiary, tej wiary która została nam dana przez Pana Boga. Wiara jest dla nas powołaniem, jest tą rzeczywistością, za którą – trzeba mieć tego świadomość – mamy oddawać życie, każdego dnia. KKK podkreśla, że: „wiara jest odpowiedzią człowieka daną Bogu, który mu się objawia i udziela, przynosząc równocześnie obfite światło człowiekowi poszukującemu ostatecznego sensu swego życia” (26).

XX Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

20 sierpnia 2017

Jak w każdą niedzielę, przychodzimy do świątyni z bagażem naszych codziennych kłopotów. Przychodzimy na spotkanie z Chrystusem, który nas kocha. Codzienność może nas przytłaczać, trudności, które przeżywamy, mogą stać się ciężarem nie do uniesienia. Celem naszego spotkania jest złożenie tego wszystkiego, co nas obciąża, co jest naszym wielkim zmartwieniem, na Chrystusowym ołtarzu. Jezus wsłuchuje się w nasze pragnienia i potrzeby, nie zostawia nas samych z trudnościami i przemienia nasze życie, ale chce również wprowadzić nas na drogę mocnej wiary.

Uzyskaj dostęp do:

 • 2652 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 45 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza