Pozostałe kazania

Miłość potężna jak śmierć


Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Homilia pogrzebowa - Nie znamy dnia ani godziny

23 października 2016

Chrześcijańska wiara, rodząca się ze słuchania słowa Bożego, przychodzi z pomocą, aby ukoić nasz ból po tragicznej śmierci bliskiej osoby i zapalić światło nadziei. Prorok Izajasz z mocą obwieszcza, że Bóg zwycięży i zniszczy śmierć. Oto nadejdzie dzień ostatecznego zwycięstwa nad śmiercią i nastanie nowe życie i nowy świat. Jezus Chrystus porównywał królestwo Boże do uczty, na którą wszyscy są zaproszeni. Obietnice Boga spełnią się na końcu czasów i wtedy wszyscy, którzy osobistą wiarą odpowiedzieli na zaproszenie Króla, zasiądą do stołu, aby ucztować w królestwie niebieskim.

Homilia pogrzebowa - Bóg nagrodą dla utrudzonych

23 października 2016

Autor Księgi Mądrości z wielkim realizmem stwierdza, że niezależnie od tego, ile lat żyjemy, nasze życie jest krótkie. Wartości życia na ziemi nie mierzy się ilością przeżytych lat, ale mądrością i sposobem życia. Można żyć krótko i w pełni zrealizować swoje człowieczeństwo, ale można też żyć długo i to, co najważniejsze – życie – przegrać. Na śmierć nie możemy patrzeć tylko z ludzkiego punktu widzenia, gdyż musielibyśmy ulec przygnębieniu i rozpaczy. W świetle słowa Bożego trzeba uwierzyć, że dusza zmarłego spodobała się Bogu i już osiągnęła doskonałość, która jest biletem do nieba.

Homilia pogrzebowa - Wstawiennictwo Maryi

23 października 2016

Ból spowodowany śmiercią ma podwójny wymiar. Powoduje go utrata bliskiej osoby oraz świadomość przemijalności ziemskiego życia. Hiob był człowiekiem ciężko doświadczonym. Wobec trudnych doświadczeń Hiob przyjął postawę milczenia i bezgranicznego zawierzenia. On miał nadzieję wbrew wszelkiej nadziei. Hiob wyznał wiarę w Boga. Bóg był dla niego nadzieją na wyjście z ciemnej doliny na drogę życia. Doświadczenie śmierci wystawia na wielką próbę naszą wiarę i nadzieję. Bóg nie stworzył śmierci i nie jest jej sprawcą. On jest życiem i nim darzy każdego, kto w Niego wierzy. W postawie osób stojących pod krzyżem Jezusa jest ogromna ufność i dlatego w milczeniu uczestniczą w Jego umieraniu.

Uzyskaj dostęp do:

 • 2252 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 30 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza