Homilie niedzielne i świąteczne ,17 kwietnia 2017

Dzieci Święto 17 kwi
2017

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (homilia dla dzieci)

Rok A / Wielkanoc / Poniedziałek Wielkanocny
ks. Janusz Stańczuk
Mt 28,8–15

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (homilia dla dorosłych)

28 maja 2017

Galilea jest miejscem, w którym Jezus rozpoczął swoją działalność i tutaj również ją kończy swoistym testamentem przekazanym apostołom. Kraina zwana Galileą pogan jest symbolicznym miejscem, z którego Jezus posyła swoich uczniów, by chrzcili wszystkie narody. Nawet apostołowie, którzy byli z Jezusem od początku (takie było kryterium, gdy wybierano następcę Judasza) mają wątpliwości tuż przed Wniebowstąpieniem, a więc już po Zmartwychwstaniu, które powinno było przekonać wszystkich. Kościół we wszystkich epokach składał się z ludzi głęboko i żarliwie wierzących, a także z tych, którzy wątpią. Jezus wymaga od swoich apostołów, by dotarli z Dobrą Nowiną do wszystkich narodów. Orędzie Jezusa przez nikogo nie może być traktowane wybiórczo, depozyt wiary należy przekazać w całości.

VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (homilia dla młodzieży)

28 maja 2017

Dzieciom trudno zrozumieć prawdy wiary o wstąpieniu Jezusa do nieba i zasiadaniu po prawicy Ojca. Podobne trudności mają również dorośli. Współczesna kultura, mentalność i wyobraźnia przeniknięte są duchem racjonalizmu. Dla wielu chrześcijan Wniebowstąpienie Jezusa jest wydarzeniem dziwnym, a nawet dziwacznym. Nijak nie przystaje do naszego doświadczenia. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego stawia nas przed pytaniem: co to znaczy, że Jezus wstąpił do nieba i zasiadł po prawicy Ojca? Odpowiedzi szukamy w Biblii. Autorzy biblijni opisują to wydarzenie jako fakt historyczny, który rozegrał się na oczach apostołów. Równocześnie podkreślają władzę i chwałę Chrystusa powracającego do Ojca.

VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (homilia dla dzieci)

28 maja 2017

Opis ostatniej sceny z życia Pana Jezusa na ziemi jest bardzo krótki. Głównym tematem dzisiejszego fragmentu Ewangelii nie jest pożegnanie, lecz nakaz misyjny skierowany do apostołów. Uczniowie uznają w Jezusie Boga i Pana. Część uczniów przeżywa wątpliwości. Jaka jest ich przyczyna? W życiu uczniów Jezusa są różne etapy: jest czas nauki i słuchania, jest także czas aktywnego apostolstwa. Jezus pragnie, aby Dobra Nowina dotarła do każdego człowieka. Praca apostołów jest potrzebna do zbawienia całego świata. Każdy powinien coś zrobić dla Jezusa. My jesteśmy współczesnymi apostołami Jezusa. W trakcie homilii można wykorzystać bukiet kwiatów, np. róż, których zapach można dodatkowo wzmocnić perfumami o zapachu kwiatowym, różanym.

Uzyskaj dostęp do:

 • 2534 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 42 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza