Sakramenty

Chrześcijaństwo często jest utożsamiane ze zbiorem przykazań Bożych i różnych kościelnych przepisów. Wierność w zachowywaniu przykazań staje się warunkiem zbawienia. Jezus sprowadza skomplikowaną i gęstą siatkę religijnych praw i przepisów do prostego stwierdzenia, że najważniejsza jest miłość. W miłości Boga i bliźniego zawarte są wszystkie przykazania i przepisy regulujące codzienne życie. Do miłości nie można nikogo zmusić i nie można jej nakazać. Prawdziwa miłość domaga się wolności. Miłość rodzi się z osobistego doświadczenia miłości. Prawdziwa miłość do Boga jest naszą odpowiedzią na Jego miłość. Sakrament chrztu jest znakiem bezinteresownej miłości Boga. Przez chrzest zostajemy zanurzeni w śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa i dzięki temu stajemy się przybranymi dziećmi Bożymi. Otrzymujemy odpuszczenie grzechów oraz dar Ducha Świętego..

Czytaj całość

Mapy i atlasy drogowe zawierają wiele różnych dróg: autostrady, drogi główne, boczne i polne ścieżki. Znajdziemy też drogi bezpieczne i niebezpieczne. Każdy z nas ma własną drogę życia. Jest ona jedyna i niepowtarzalna. Spotkanie i zaślubiny Izaaka i Rebeki pokazują, że w naszym życiu nie na przypadków. Jest natomiast Boża Opatrzność, która kieruje ludzkimi losami i łączy je miłosnym związkiem, który nazywamy małżeństwem. Boża Opatrzność połączyła drogi nowożeńców i sprawiła, że chcą razem iść przez życie jako mąż i żona. Wiara powie nowożeńcom, że to Bóg połączył ich drogi i obdarzył ich darem miłości. To największy dar, jaki człowiek może otrzymać od Boga..

Czytaj całość

Za kilka miesięcy przystąpicie, drogie dziewczynki i drodzy chłopcy, do Pierwszej Komunii św. Zanim jednak to nastąpi, trzeba się do tej uroczystości dobrze przygotować..

Czytaj całość

Uzyskaj dostęp do:

  • 2179 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
  • 36 scenariusze katechez,
  • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
  • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 27 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza