Dojrzałość chrześcijańska wyraża się w naszym postępowaniu. Chrześcijaństwo jest stylem życia opartym na relacji z Bogiem. Dojrzewanie w Chrystusie polega na odrzuceniu myśli, charakteryzujących się egoizmem i egocentryzmem..

Czytaj całość

Kiedy Jezus mówi o miłości, jest to zawsze jej szczególny rodzaj – miłość bezinteresowna, kochanie drugiego dla niego samego, bez liczenia na coś dla siebie. Możemy powiedzieć, że nowością ewangelicznej miłości jest to, że mamy kochać tak, jak Jezus nas umiłował – i wiemy, jak Jezus nas ukochał: do ostatniej kropli swojej krwi na Kalwarii! Kochanie w ten sposób, jak nakazuje Jezus, nie jest możliwe po ludzku; potrzeba Bożej łaski, aby kochać w ten sposób! Oczywiście zdarzają się w życiu sytuacje bardzo trudne, kiedy kochanie bliźniego jak siebie samego jest niezwykle wymagające… Tylko żyjąc w sercu Jezusa możemy kochać tak, jak On nas do tego zaprasza..

Czytaj całość

Nasze ziemskie życie jest też czasem budowania. Choć lepiej powiedzieć, że jest czasem przygotowania do wejścia do gotowego już domu, przygotowanego przez Boga. Każda chwila życia przybliża nas do tego momentu. Święty Paweł nazywa nasze życie pielgrzymowaniem. Przemierzamy drogę naszego życia wybierając różne cele, różne kierunki. Nie zawsze nasze pielgrzymowanie prowadziło nas najkrótszą drogą do Boga. Dzisiaj warto byśmy na chwilę się zatrzymali. To zatrzymanie ma kilka wymiarów. Pierwszy polega na zastanowieniu się nad swoim życiem. Kiedy wędrujemy i nie znamy drogi, zatrzymujemy się, by podjąć decyzję co do dalszej wędrówki. Drugim wymiarem zatrzymania jest odpoczynek i wytchnienie. Chodzi jednak o szczególny odpoczynek – w Bogu. Tą okazją do odpoczynku jest każda chwila spędzona z Bogiem. Szczególnie ważnym czasem jest Eucharystia. Ciało Chrystusa jest naszym pokarmem na drodze do domu Ojca. Jezus przygotował mieszkanie dla nas wszystkich. Przygotował je także dla naszego brata N. Dlatego nasza dzisiejsza modlitwa jest przepełniona chrześcijańską nadzieją..

Czytaj całość

Uzyskaj dostęp do:

  • 4979 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
  • 36 scenariusze katechez,
  • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
  • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 268 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza