Chrystus pyta, za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego. Jeśli uznajemy Chrystusa za Mesjasza, to z tej odpowiedzi wynikają określone konsekwencje. Każdy z nas jest Piotrem..

Czytaj całość

Ostatnie zdanie z pierwszego czytania skupia się na różnych niebezpieczeństwach grożących owcom. Mówimy o zagubieniu, kiedy oddalamy się od właściwego celu. W życiu duchowym możemy to odnieść do sytuacji, w której tracimy z oczu Pana Boga. Bóg będzie poszukiwał zabłąkanej owcy i sprowadzi ją z powrotem. Tyle, że ta owca musi mieć w sobie pragnienie powrotu, nawet jeżeli nie ma sił i nie wie jak to zrobić, Bóg dokona reszty. Bóg nie tylko zajmuje się tymi owcami, które się źle mają. Troszczy się również o owce tłuste i mocne, chroni je przed niebezpieczeństwami. Bóg pasie sprawiedliwie, według tego jakie są potrzeby każdej z owiec. Warto się zastanowić, w którym z obrazów lepiej się odnajduję. Czy postrzegam siebie, jako owcę zagubioną, która oddaliła się od stada, czy może jako owcę „tłustą i mocną”? Od tego zależy również nasz stosunek do Pasterza..

Czytaj całość

Wiara silniejsza od śmierci. Konfrontacja ze śmiercią – czas refleksji i nawrócenia. Opowiadał kiedyś pewien misjonarz, który przez 25 lat pracował w Togo, w zachodniej Afryce, że podczas pierwszego pogrzebu był zaskoczony, gdy po opuszczeniu trumny do grobu cała wioska powiedziała wspólnie Credo. Liturgia pogrzebowa nie przewiduje w tym miejscu wyznania wiary, ale ci prości ludzie spontanicznie wyczuwali, że właśnie teraz najbardziej potrzebują umocnienia w wierze. Paschał – symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. W 2000 r. św. Jan Paweł II odprawiał Mszę Świętą w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po kazaniu diakon wyniósł z grobu zapaloną świecę, od której płomienia zapalili swoje świece wszyscy kapłani. Oto światło radości, światło nadziei, które daje Pan Zmartwychwstały..

Czytaj całość

Uzyskaj dostęp do:

  • 3570 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
  • 36 scenariusze katechez,
  • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
  • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 65 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza