Nasze obrazy i wyobrażenia Jezusa Chrystusa są najczęściej związane z krzyżem. W pierwszych wiekach malowano Chrystusa nie na krzyżu, ale jako pasterza, który na swych ramionach niesie owieczkę. Niewymowna męczarnia konania na krzyżu wywołuje inne emocje niż idylliczny obraz pasterza, ale dopełnia ona obraz miłości Boga do człowieka. Dla Boga nie ma żadnej granicy i żadna cena nie jest zbyt wysoka w poszukiwaniu człowieka..

Czytaj całość

Serce jest jak strzałka kompasu – wskazuje konkretny kierunek. Serce pokaże skarb człowieka, bo przylega do niego. W walce duchowej chodzi o zdobycie serca. Gdy w sercu jest Bóg, nieprzyjaciel natury ludzkiej ma niewielkie szanse na inwazję. Serce rozkochane nie słucha nikogo poza umiłowanym. Serce mądre to takie, które czuwa nieustannie! Takie właśnie jest Serce Niepokalanej Maryi. Serce Matki Bożej odkrywa siebie w Bogu, który zna je od podszewki, po imieniu, w konkrecie miejsca i czasu. Bóg przychodząc, wprowadza ład. Tylko serce uporządkowane i umocnione jest w stanie przyjąć misję. Skarbem Boga jest człowiek. Jeśli serce przylgnie do Chrystusa, to będziemy wiedzieć, co należy czynić..

Czytaj całość

Przez łzy możemy dostrzec i usłyszeć Zmartwychwstałego, który przychodzi do nas w doświadczeniu śmierci kogoś bliskiego. Prawdziwe łzy płyną z kochającego serca. Łzy obmywają doczesność i otwierają na wieczność. Maria Magdalena cierpiała z powodu śmierci Pana Jezusa. Miłość jest silniejsza niż śmierć! Magdalena wierzy, że Bóg jest miłością. Dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Śmierć nie jest końcem, ona jest zakończeniem pewnego etapu. Śmierć została pokonana przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa..

Czytaj całość

Uzyskaj dostęp do:

  • 3788 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
  • 36 scenariusze katechez,
  • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
  • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 103 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza