„To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Nie da się nie zauważyć lęku, który przeniknął świadków Przemienienia. Jakże niezwykła jest Boża pedagogia – Bóg nie komentuje całkowicie nietrafionych słów Piotra i bezpośrednio mówi, co ten ma uczynić. Propozycja Piotra wiąże się z pewnym ryzykiem, z ryzykiem nadmiernego aktywizmu. Bóg mówi nam dziś wyraźnie, co jest naszym zadaniem..

Czytaj całość

Kim jest człowiek błogosławiony? Błogosławionym jest ten, który nie zwątpi w miłość Pana Boga. On ukochał nas do szaleństwa, aż po krzyż. Dlatego nasze życie nie będzie wolne od krzyża. Błogosławieni i święci to chluba i duma Kościoła. Dziś kierujemy nasz wzrok na Jezusa, który mówi o błogosławieństwach. Mamy starać się żyć według Jezusowych błogosławieństw..

Czytaj całość

Wiara silniejsza od śmierci. Konfrontacja ze śmiercią – czas refleksji i nawrócenia. Opowiadał kiedyś pewien misjonarz, który przez 25 lat pracował w Togo, w zachodniej Afryce, że podczas pierwszego pogrzebu był zaskoczony, gdy po opuszczeniu trumny do grobu cała wioska powiedziała wspólnie Credo. Liturgia pogrzebowa nie przewiduje w tym miejscu wyznania wiary, ale ci prości ludzie spontanicznie wyczuwali, że właśnie teraz najbardziej potrzebują umocnienia w wierze. Paschał – symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. W 2000 r. św. Jan Paweł II odprawiał Mszę Świętą w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po kazaniu diakon wyniósł z grobu zapaloną świecę, od której płomienia zapalili swoje świece wszyscy kapłani. Oto światło radości, światło nadziei, które daje Pan Zmartwychwstały..

Czytaj całość

Uzyskaj dostęp do:

  • 3401 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
  • 36 scenariusze katechez,
  • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
  • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza