Homilie codzienne

Data:


 • Definicja Bożej Opatrzności. Jezus zachęca nas do zaufania Bogu. Zawsze i wszędzie ufajmy Opatrzności Bożej.

  Czytaj całość
 • To, co gromadzimy, ujawnia część prawdy o nas. Nadmierna troska o doczesne bogacenie się może być błędem. Bogactwo człowieka może zbutwieć, a ubranie może stać się pokarmem dla moli. Skarb jest symbolem tego, co dla nas wartościowe. Dla wierzącego największą wartością jest Bóg i posłuszeństwo Jemu. Rzeczywistym bogactwem jest to, co pozwala trwać w miłości Boga.

  Czytaj całość
 • Modlitwa to rozmowa z Bogiem – taka jest najprostsza definicja modlitwy. Pogłębiając tę definicję. Możemy powiedzieć, że modlitwa to przede wszystkim spotkanie z Bogiem. Spotkanie człowieka ze swoim Stwórcą. Jeśli Bóg czegoś nam nie daje, to może dlatego, że On wie lepiej, że to, o co prosimy nie spowodowałoby dobra w naszym życiu. Pan Bóg wie lepiej, co jest nam potrzebne. Modlitwa, pomaga nam odkryć Boga w swoim życiu. Bóg jest zawsze przy nas, ale my możemy tego nie widzieć i nie czuć Jego działania. Modlitwa, pomaga nam dostrzec Boga, który jest. Często ulegamy złudzeniu, że Bóg nas nie słucha i milczy. Wtedy porzucamy modlitwę, zniechęcamy się. W modlitwie potrzeba wytrwałości i czasu.

  Czytaj całość
 • Jak wyglądają nasze modlitwy? Na czym najbardziej się skupiamy: na prośbach, dziękczynieniu, uwielbieniu czy przebłaganiu? Dziś tak łatwo nam zapomnieć o duszy, która należy do natury człowieka i wyróżnia go spośród wszystkich zwierząt. Wyrzekając się troski o ducha, wyrzekamy się tego, co w nas wyjątkowe, niepowtarzalne, co nadaje człowiekowi niezwykłą godność. Nie zapominajmy, że troska o naszego ducha powinna nie tyle skupiać się na nas samych, ale powinna prowadzić nas do Boga, do Jezusa Chrystusa, Prawdziwego Człowieka Celem postu nie jest fizyczne wyniszczenie człowieka, ale uwolnienie się od przesadnego przywiązania do ciała i wartości materialnych.

  Czytaj całość
 • Współczesny świat promuje prawo odwetu i zemsty. Pod wieczór życia sądzeni będziemy z miłości nieprzyjaciół. Miłosierdzie odnosi triumf nad sądem – droga syna marnotrawnego. Doświadczenie Bożego miłosierdzia źródłem i mocą naszego przebaczenia.

  Czytaj całość
 • Czujemy wewnętrzny sprzeciw, gdy Jezus wzywa do nadstawiania drugiego policzka. Do przyjęcia słowa Bożego potrzebne są wiara i miłość. Wiara, że można tak żyć i miłość, która da siłę do przyjęcia tych zasad. Bóg nie oszczędził własnego Syna dla naszego zbawienia. Jezus ogołocił samego siebie z wszystkiego, aby ukazać pełnię Bożej miłości. Jezus pokazał, że zło można zwyciężyć tylko dobrem. Tę prawdę głosił swoim życiem bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Miłość Boga do człowieka jest niezgłębioną tajemnicą. Słowa, które dzisiaj usłyszeliśmy od Jezusa, stanowią sprawdzian naszego chrześcijaństwa i są próbą naszej wiary.

  Czytaj całość
 • Współczesny człowiek uwielbia posługiwać się manipulacją. Wszystko po to, aby osiągnąć zakładane cele, żeby jak najwięcej zyskać. Osiąga się to wszystko najczęściej za pomocą zatajeń, półprawd, czy wręcz kłamstwa. Idziemy często na kompromisy ze złem, byleby tylko mieć jakiś osobisty zysk. „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”. Droga życia cnotami Jezusowymi może być dla innych świadectwem. Nie bądźmy miałkimi wierzącymi, ale takimi którzy będą swoim przykładem pociągali innych!

  Czytaj całość
 • Eliasz spotyka Boga w ciszy. Człowiek współczesny boi się ciszy – zagłusza ją. Wiele osób znajduje w sobie odwagę, by wejść w ciszę – podejmują się oni Rekolekcji Ignacjańskich, gdzie w ciszy poznają siebie samych i Pana Boga. Zadanie dla nas.

  Czytaj całość

Uzyskaj dostęp do:

 • 3070 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza