Homilie niedzielne i świąteczne

Filtruj:Data:


 • Jezus pragnie wypełnić serca uczniów pokojem i wiarą. Wychodzi naprzeciw ich wątpliwościom. Pokazuje swoje ręce i bok, spożywa pokarm w ich obecności. Wszystko po to, żeby przekonali się, że jest prawdziwy. Wszystkie znaki mają być potwierdzeniem tego, że Chrystus jest wypełnieniem Bożej obietnicy. Stary Testament zapowiada przyjście Mesjasza, który zmartwychwstanie. Spotkanie z Chrystusem przemienia uczniów. Stają się świadkami Zmartwychwstałego. Świadek daje publiczne świadectwo o tym, czego doświadczył. W dzień Pięćdziesiątnicy św. Piotr wygłasza zasadnicze prawdy naszej wiary. Umocniony Duchem Świętym składa świadectwo, że Jezus jest prawdziwym Synem Bożym.

  Czytaj całość
 • 18 kwi
  2021

  Okres paschalny jest szkołą uczniów Chrystusa. Uczniowie z Emaus – odnalezieni przez Jezusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Szaweł z Tarsu – prześladowca Kościoła. "Trzeba być przegranym, żeby zwyciężyć" (ks. Jan Twardowski). Zwycięska miłość Boga.

  Czytaj całość
 • Po zmartwychwstaniu Jezus kilka razy spotykał się z uczniami. Trudno Mu było przekonać uczniów, że to naprawdę On, że naprawdę zmartwychwstał. Dlaczego czasem się mylimy? Dlaczego nie poznajemy znanych osób, a nieznane bierzemy za kogoś bliskiego? Zdarza się, że ludzie udają kogoś innego, ale na dłuższą metę musimy nauczyć się odróżniać prawdziwe dobro i miłość od pozorów. Wielu ludzi przychodzi i mieni się naszymi przyjaciółmi, naszymi zbawicielami. Swoją miłość do ludzi Jezus udowodnił nie tylko słowami, nie tylko cudami, ale przede wszystkim poświęceniem. W każdym z nas jest obecny podwójny człowiek: jeden lepszy, szlachetniejszy, pracowitszy, drugi natomiast bardziej grzeszny, leniwy, kłótliwy. Pomoce: W trakcie spotkania można wykorzystać kilka banknotów o jednakowym nominale.

  Czytaj całość
 • Objawienia Jezusa Miłosiernego przekazane św. Faustynie Kowalskiej są zawsze aktualne, zwłaszcza obecnie, kiedy wielu ludzi żyje jakby Boga nie było, a przemianę swojego życia odkłada na później. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Miłosierdzia. W tym dniu w 1993 r. Jan Paweł II dokonał na placu św. Piotra w Rzymie beatyfikacji s. Faustyny Kowalskiej, propagatorki Bożego Miłosierdzia. Także tego dnia, w 2000 r., dokonał jej kanonizacji.

  Czytaj całość
 • W ostatni dzień Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego liturgia zaprasza nas do podsumowania refleksji nad tajemnicą Zmartwychwstania i zamyślenia się nad tajemnicą Bożej miłości objawiającej się względem człowieka w postaci Miłosierdzia. Z Bożym Miłosierdziem jednoznacznie kojarzy nam się osoba św. Faustyny Kowalskiej. To ona doznała cudownego objawienia Pana Jezusa, którego słowa, na polecenie swojego spowiednika ks. Michała Sopoćki, prosta zakonnica zapisała w swoim „Dzienniczku”. Faustyna była wielką głosicielką Miłosierdzia Bożego. Człowiek jak nigdy dotąd potrzebuje Miłosierdzia Bożego. Bóg pragnie, aby przez każdego z nas, na całym świecie, objawiało się Boże Miłosierdzie.

  Czytaj całość
 • W czasie homilii chcemy pokazać, jak wielka jest miłość Boga do człowieka. Jezus Chrystus swoją męką i śmiercią zwyciężył nasze grzechy, naszą małość. Bardzo często ważymy to, co dostajemy od Boga, dzielimy dary na te lepsze i te, naszym zdaniem, gorsze. Ileż potrzeba miłości Bożej, aby nam to wszystko przebaczyć! Ileż my jesteśmy Panu Bogu winni! Pomoce: Kamyki. Mały krzyż lub narysowana kropla krwi. Waga – najlepiej szalkowa. „Dzienniczek” siostry Faustyny.

  Czytaj całość
 • Kolejny dzień – dar od Boga. Zmartwychwstanie – nadzieja i radość. Wiara w „pusty grób”. Lęk „świadków Zmartwychwstania”. Postawa strażników. Decyzja „wielkich tego świata”. Brak logiki. Odrzucić prawdę. Przyjąć prawdę. Dawać świadectwo.

  Czytaj całość
 • Od dwóch tysięcy lat wspominamy dzień w którym nasz Pan Jezus Chrystus pokonał śmierć. Ale zanim to uczynił dokonał na drzewie krzyża ofiary przebłagania za nasze grzechy. Złożył samego siebie jako ofiarę. To jest fundament naszej dzisiejszej radości. W Poniedziałek wielkanocny, święty Mateusz proponuje nam tekst, który trochę burzy nam naszą radość. Bo jak mamy mówić o radości Zmartwychwstania Pana Jezusa tym, którzy nie wierzą. A nawet tym, którzy nie chcą wierzyć. Chrystus wzywa nas żebyśmy pokonali w nas to, co przeszkadza nam w głoszeniu, że On żyje.

  Czytaj całość

Uzyskaj dostęp do:

 • 4455 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 235 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza