Aktualności

 • Zaczyna się tygodniowy cykl modlitw za Ukrainę

  28 lutego 2022  / Świat

  Z inicjatywą tygodniowej modlitwy za Ukrainę wyszły wspólnoty i zespoły chrześcijańskiej muzyki. Codziennie od dziś do 5 marca o 20:00 trwać będą spotkania z modlitwą wstawienniczą i wielbieniem. Uczestniczyć w nich będzie można za pośrednictwem transmisji.

 • Patriarcha Cyryl wobec wojny Putina

  28 lutego 2022  / Świat

  W czwartek rano obudziliśmy się w świecie, który stał się innym światem. W tym nowym świecie Kreml prowadzi dwie wojny naraz – rozwinął dużą wojnę przeciwko Ukrainie i kontynuuje wojnę przeciwko Rosji. Rezultaty obu tych wojen będą nadzwyczaj ciężkie dla narodów obu krajów – pisze Siergiej Czapnin, niezależny prawosławny rosyjski publicysta, w analizie przygotowanej specjalnie dla KAI.

 • Biskup uważa, że Putina „opętał diabeł”. Odmawia modlitwę egzorcyzmową

  28 lutego 2022  / Świat

  Codziennie odmawiam modlitwę egzorcyzmową za prezydenta Rosji Władimira Putina i wierzę, że pomoże to rozbić mur jego szaleńczych planów – powiedział biskup kamienieckopodolski Leon Dubrawski. W rozmowie z ukraińskim katolickim Radiem Maria wyraził on przekonanie, że gospodarz Kremla jest opętany przez diabła.

 • Wizyta papieża w ambasadzie Rosji

  28 lutego 2022  / Świat

  Hernán Reyes Alcaide, korespondent Télama we Włoszech i w Watykanie, potwierdza w krótkim nagraniu opublikowanym przez argentyńską agencję niespodziewaną wizytę papieża Franciszka w ambasadzie Federacji Rosyjskiej przy Stolicy Apostolskiej, przy Via della Conciliazione, dziś przed południem. Informację tę potwierdziło watykażskie Biuro Prasowe zaznaczając, że Ojciec Święty wyraził swoje zaniepokojenie z powodu wojny.

 • List z Kijowa: życie wśród alarmów i bombardowań

  28 lutego 2022  / Świat

  O życiu w stolicy Ukrainy napisał dziś o godz. 17.00 przełożony ukraińskich dominikanów, o. Jarosław Krawiec. Jak zaznacza, niesienie pomocy ofiarom wojny wywołanej przez Federację Rosyjską jest możliwe dzięki ofiarności wiernych z Polski.

 • Franciszek: wiara wymaga pokory i dyspozycyjności

  1 lutego 2022  / Świat

  „Jezus prosi, abyś przyjął Go w codziennej rzeczywistości, w której żyjesz; w dzisiejszym Kościele, takim jaki jest; w tych, którzy są blisko ciebie każdego dnia; w konkretności potrzebujących. On jest tam, zapraszając nas do oczyszczenia się w rzece dyspozycyjności i w wielu zbawiennych kąpielach pokory” – powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański” w Watykanie.

 • Jan Turnau: Główną przeszkodą na drodze do jedności jest myślowa ciasnota

  1 lutego 2022  / Polska

  W ciągu półwiecza Jan Turnau towarzyszył wysiłkom dążenia do jedności chrześcijan, pisząc artykuły, biorąc udział w nabożeństwach ekumenicznych, inicjując powstanie pierwszego w Polsce ekumenicznego przekładu Nowego Testamentu. W rozmowie z KAI krótko podsumowuje owoce tych wysiłków oraz określa przeszkody: „Główną przeszkodą na drodze do jedności jest moim zdaniem myślowa ciasnota”.

 • Ukraina toczy walkę o demokrację i wolność

  1 lutego 2022  / Świat

  Od ośmiu lat sytuacja na Ukrainie wstrząsa podstawami systemu prawa międzynarodowego, tożsamością Europy i powoduje niewyobrażalne ludzkie cierpienie – zauważa Krzysztof Tomasik. Na wszystkich krajach demokratycznych spoczywa obowiązek zrobienia wszystkiego, co w ich mocy, aby Ukraina pozostała wolna – dodaje w komentarzu z cyklu #OpinieKAI kierownik działu zagranicznego Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Uzyskaj dostęp do:

 • 5041 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 268 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.