Homilie codzienne ,2 grudnia 2021

2 gru
2021

Czwartek I Tygodnia Adwentu

Dni powszednie / Adwent dni powszednie / czwartek 1 tygodnia adwentu
ks. Marcin Moks
Iz 26,1–6; Mt 7,21.24–27

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Sobota XX Tygodnia zwykłego - Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

20 sierpnia 2022

Człowiek w swoim życiu potrzebuje kogoś, z kim będzie dzielił się swoim życiem. Chrystus pragnie, by wierzący tworzyli jedność. Wspólnota opiera się na emocjonalnych zażyłościach. Wspólnotowość zakłada wolność. Bycie chrześcijaninem nie jest sprawą indywidualną. Wspólnota ma być odbiciem relacji panującej wewnątrz Trójcy Świętej. Jakim ja jestem Kościołem?

Piątek XX Tygodnia zwykłego

19 sierpnia 2022

Miłość to skarb. Przyniósł Go sam Jezus Chrystus. Przykazanie miłości jest najważniejszym przykazaniem. Ono ukazuje nam, że Bóg powinien być zawsze na pierwszym miejscu. Drogą człowieka do Boga jest drugi człowiek, co tak mocno podkreśla przykazanie miłości. Trudno doświadczyć Bożej miłości, jeśli nie doświadczyło się miłości ludzkiej. Trudno jest pojąć troskę, opiekuńczość i czułość jaką okazuje nam dobry Bóg, jeśli nie doświadczyło się tego od swoich rodziców. Nasze serca są często poranione, ponieważ nie doświadczyły miłości, albo doznały krzywdy. Dużo łatwiej zadowolić się jedynie namiastką tego, co nazywamy miłością. Liczy się moje zadowolenie, satysfakcja, korzyść czy przyjemność. Tymczasem nie ma to nic wspólnego z miłością. Miłość jest obok nas. Czy ją dostrzeżesz?

Czwartek XX Tygodnia zwykłego

18 sierpnia 2022

Pan Jezus kieruje do nas dzisiaj przypowieść o zaproszonych na ucztę. Spójrzmy na nią jako na obraz Eucharystii. Jezus zaprasza nas nieustannie. Nie naprzykrza się, nie nalega, lecz Jego głos da się słyszeć. Nieraz może nam się wydawać, że przychodząc na Eucharystię robimy coś wielkiego, wyjątkowego. Na ucztę nie można przyjść bez odpowiedniej szaty. W tym obrazie możemy widzieć stan łaski uświęcającej. Ale także i to nie jest owocem naszego wysiłku, lecz darem Boga. Na uczcie posilamy się Chlebem niebiańskim, Ciałem Chrystusa. To niewypowiedziany dar, który staje się również naszym udziałem.

Uzyskaj dostęp do:

 • 5103 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 274 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza