Homilie codzienne ,11 czerwca 2021

11 cze
2021

Piątek X Tygodnia zwykłego - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Dni powszednie / Okres zwykły dni powszednie / piątek 10 tygodnia okresu zwykłego
ks. Adam Piekarzewski
Oz 11,1.3–4.8c–9; Ef 3,8–12.14–19; J 19,31–37

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Czwartek XII Tygodnia zwykłego - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

24 czerwca 2021

Pustynia uczyniła z Jana herolda Bożego, który przygotował drogę nadchodzącemu Chrystusowi. Wielka postać, wielki prorok, który zakończył swoje życie męczeńską śmiercią stojąc do końca na straży Bożego prawa. Trzeba raz się zadecydować i pozwolić się poprowadzić Panu na pustynię, aby nauczyć się wsłuchiwać w głos Pana. Potrzeba zastosowania diety duchowej. Jan Chrzciciel jest dla nas patronem postu i umartwienia. Jako człowiek i jako prorok żyjący na pustyni, przywykł do ascezy. Jana znad Jordanu znamy jako Jana Chrzciciela. Modlitwa i sakramenty pomagają nam prostować drogi naszego życia. Prorok Jan wzywa nas do gorliwego korzystania z tych darów. Bogactwo życia Jana i Jego przeznaczenie dla królestwa niebieskiego powinny wzbudzić w nas pragnienie takiego życia i takiego przeznaczenia. Niebo jest dla nas i od nas zależy, czy tam się dostaniemy.

Środa XII Tygodnia zwykłego

23 czerwca 2021

Czy w swoim życiu duchowym staramy się rozeznawać? Ważne, aby widzieć, że najważniejsze są owoce rozeznawania. Jednym z kryteriów jest oczywiście działanie Ducha Świętego – pokój i radość od Niego pochodzą. Od Pana Boga mogą nas oddalać fałszywi prorocy. Oni pragną na słuchaczach wywrzeć pozytywne wrażenie, tylko po to, aby się im spodobać. Czasami mogą przejść i cały świat, tylko po to, aby zyskać jedną ofiarę. Fałszywi prorocy unikają prawdy, bo ona ukazuję ich zachowania w złym świetle. Dlatego nie wszystko, co wydaje się być dobre dla człowieka, takim jest. Trzeba przykładać miarę prawdy. Kiedy będziemy żyli zgodnie z przykazaniami i wiarą, to w naszych sercach zagości pokój i radość. Życie zgodnie z wymogami wiary nie zapewni nam braku kłopotów i zmartwień. Uczmy się rozeznawać w swoim życiu, co jest dobre, a co jest złem, aby być jak najbliżej Jezusa Chrystusa, bo naszym zadaniem jest budowanie relacji miłości między ludźmi oraz z Bogiem.

Wtorek XII Tygodnia zwykłego

22 czerwca 2021

Mamy tendencję do ułatwiania sobie życia na wielu płaszczyznach. Z natury unikamy trudności. Tymczasem życie musi nas kosztować, aby miało wartość. Trzeba w życiu przejść konkretną drogę – drogę krzyża Jezusowego. My jesteśmy powołani do ŻYCIA.

Uzyskaj dostęp do:

 • 4539 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 240 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza