Homilie niedzielne i świąteczne ,5 lipca 2020

Dzieci Niedziela 5 lip
2020

XIV Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

Rok A / Okres zwykły / 14 tydzień zwykły
ks. Szymon
Za 9,9–10; Rz 8,9.11–13; Mt 11,25–30

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XX Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

16 sierpnia 2020

Można odnieść wrażenie, że w wielu przypadkach chrześcijaństwo nie opiera się na żywej wierze, ale na wiedzy o Bogu. Prawdziwą wiarę ukazała nam dzisiaj kobieta kananejska, która przyszła do Jezusa prosić o uzdrowienie córki. Wiara sprawiła, że złamała wszystkie konwenanse, przez co naraziła się na odrzucenie i śmieszność. Zbawienie przyszło w Jezusie Chrystusie. Wierzyć oznacza wybrać Jezusa jako jedynego Pana naszego życia, jako naszego osobistego Zbawiciela. W życiu trzeba postawić na Jezusa wszystko, tak jak uczyniła to kobieta prosząca o uzdrowienie swojej córki. Ona wierzyła, że Jezus może jej pomóc, i dlatego zrobiła wszystko, aby do Niego przyjść ze swoim problemem. Spotkanie z Jezusem rodzi wiarę, która wyraża się w konkretnych działaniach. Nie ma wiary bez uczynków.

XX Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

16 sierpnia 2020

Bóg zaprasza każdego człowieka do zbawienia, bez względu na jego pochodzenie i doświadczenie z przeszłości. Izraelici po powrocie z niewoli babilońskiej nosili w sobie pragnienie odbudowania swojego państwa, szczególnym zaś była odbudowa świątyni w Jerozolimie, która była nie tylko miejscem kultu, ale symbolem jedności i Bożego wybrania Izraela. Prorok Izajasz zapowiada, że Jahwe będzie Bogiem wszystkich ludzi. To spojrzenie w przyszłość i przepowiednia proroka spełnia się na naszych oczach. Bóg daje człowiekowi konkretne wskazówki, aby osiągnąć zbawienie: przestrzeganie prawa i zachowanie sprawiedliwości, postawa miłości i służby. Św. Paweł podkreśla, że Bóg pragnie zbawić człowieka, i jako wszechmocny Pan z każdego zła potrafi wyprowadzić dobro. Piękne pojęcie miłosierdzia napotykamy w dzisiejszej Ewangelii. Dla Jezusa miłosierdzie to zwrócenie się ku komuś, bycie dla kogoś. Jezus spotka kobietę kananejską, której córka jest dręczona przez złego ducha. Cudowne uzdrowienie dziewczynki dokonuje się dzięki wierze w Boga. Wiara w Boga oznacza w Biblii: zdać się na Boga oprzeć się na Nim. Tylko Bóg jest Zbawicielem człowieka.

XX Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

16 sierpnia 2020

Matka zawsze pozostanie osobą najbliższą sercu każdego człowieka. Dobra matka jest w stanie bardzo wiele poświęcić dla swojego dziecka. Wychowanie dziecka wiąże się również z przekazaniem mu wiary i szlachetnych wartości. Czasem mimo najlepszych starań rodziców dziecko potrafi pójść w złą stronę. Co wtedy powinna czynić dobra matka? Pana Boga nie można zmusić do cudu, ale można wytrwale prosić. Wiele matek czeka całymi latami, aby coś się zmieniło, drgnęło. Ale samo czekanie nie wystarczy.

Uzyskaj dostęp do:

 • 4128 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 172 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza