Homilie niedzielne i świąteczne ,18 lipca 2021

Dzieci Niedziela 18 lip
2021

XVI Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

Rok B / Okres zwykły / 16 tydzień zwykły
ks. Michał Kowalski
Jr 23,1–6; Ef 2,13–18; Mk 6,30–34

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XVII Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

25 lipca 2021

W dzisiejszej Ewangelii Jezus pyta „Skąd kupimy chleba, aby oni się posilili?”. Jest to niezwykle ważne pytanie. Z jednej strony dostrzegamy w nim przejaw zatroskania Jezusa o los człowieka, z drugiej zaś jest to zaproszenie do współdziałania, które Jezus przekazuje Apostołom. Cud rozmnożenia chleba i ryb, to cud rozmnożenia daru serca. Daru ofiarnego serca, bo przecież chłopiec nie musiał nic oddawać. Jezus dostrzega braki człowieka, dostrzega jego problemy i przychodzi z pomocą. Nic nie narzuca, ale proponuje i czeka na odpowiedź człowieka – czy ten Mu uwierzy i powierzy wszystko, co ma.

XVII Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

25 lipca 2021

Wielki tłum szedł za Jezusem. Motywacją ich wędrówki były znaki. Ludzka ciekawość jest wielką siłą, choć niejednokrotnie prowadzi do tragedii. Chrystus czyni znak rozmnożenia chleba. Ten znak powtórzony podczas Ostatniej Wieczerzy nabierze wymiaru zbawczego. Chleb powszedni staje się Bogiem – to znak ustanowiony przez Chrystusa. Odrzucanie Eucharystii, brak pragnienia Chleba jest tragedią współczesnego człowieka.

XVII Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

25 lipca 2021

Cudowi rozmnożenia towarzyszą cztery gesty: wzięcie chleba i ryb, ich pobłogosławienie, połamanie i rozdanie. Chciałbym abyśmy dziś się im przyjrzeli, ale tak, jakbyśmy to my byli pokarmem, który rozmnaża i rozdaje Nauczyciel. Pan Jezus wziął chleb i ryby w swoje ręce. Tak samo bierze w swe ramiona każdego z nas. Pan Jezus błogosławi chleb i ryby, odmawia nad nimi modlitwę. Bóg błogosławi nas – widzi w nas miłość, widzi w nas dobro, które Go bardzo radują. Po modlitwie Pan Jezus łamie pokarm, który za chwilę rozda głodnym. My też jesteśmy złamani. Grzech pierworodny zranił naszą naturę a grzech powiększa w nas tę ranę. Ostatnim gestem Pana Jezus jest wręczenie pokarmu głodnym. Tak samo Pan Jezus posyła każdego z nas do potrzebujących. W czasie każdej Eucharystii jesteśmy świadkami cudu przemiany chleba i wina w Ciało i Krew Pana Jezusa. Cudem jest każdy z nas – tak jak dla głodnych cudem był rozmnożony pokarm, tak dla świata cudem jesteś ty i jestem ja. Pomoce: 4 duże kartki z napisami: wziął; odmówił dziękczynienie; połamał; rozdał.

Uzyskaj dostęp do:

 • 4584 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 244 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza