Homilie niedzielne i świąteczne ,9 października 2022

Dorośli Niedziela 9 paź
2022

XXVIII Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

Rok C / Okres zwykły / 28 tydzień zwykły
ks. Adam Piekarzewski SDB
2 Krl 5,14–17; 2 Tm 2,8–13; Łk 17,11–19

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

III Niedziela Adwentu (homilia dla dorosłych)

11 grudnia 2022

Marzenia są potrzebne, bo pomagają nie tylko oderwać się, od czasu do czasu, od tak zwanej „szarej rzeczywistości”, ale także tęsknić i dążyć do dalekich celów. Trzecia Niedziela Adwentu to wezwanie Boga, byśmy nie bali się marzyć o rzeczach wielkich – sprawach ostatecznych. Żyjąc na ziemi, zajęci naszymi codziennymi sprawami, czasem zapominamy o tym, że to, co najważniejsze dopiero nadejdzie; że troski i kłopoty ziemskie przeminą i Bóg zaprosi nas do królestwa doskonałości i pokoju. Fragment Listu św. Jakuba to piękne porównanie chrześcijańskiego „adwentu” do oczekiwania na płody ziemi, które powinno zostać odczytane w kluczu wzajemnej współpracy Boga i człowieka.

III Niedziela Adwentu (homilia dla młodzieży)

11 grudnia 2022

Dzisiejsza niedziela wzywa nas do radości. Są ku temu co najmniej dwa powody: nadchodzi powtórne przyjście Pana oraz zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W dzisiejszej liturgii słowa słyszymy najpierw proroctwo Izajasza mówiące o przyjściu Boga na świat i znakach temu towarzyszących. Zniknie wszelki smutek, pozostanie wyłącznie radość. W Ewangelii, sam Jezus zaświadcza, że proroctwo Izajasza właśnie się wypełnia. Mówi o tym w odpowiedzi na wątpliwości Jana Chrzciciela uwięzionego przez Heroda. Również i nam zdarzają się chwile zwątpień. Odpowiedź Jezusa jest zawsze taka sama, niezależnie od mieniających się czasów.

III Niedziela Adwentu (homilia dla dzieci)

11 grudnia 2022

Dziś trzecia niedziela Adwentu, o czym świadczy zapalona trzecia świeca na wieńcu adwentowym. Kontynuujemy naukę o Janie Chrzcicielu i Jezusie. Jan Chrzciciel miał za zadanie przygotować ludzi na najważniejsze wydarzenie świata, jakim było przyjście Boga na świat. To pokazuje jak wielkim zaufaniem darzył go Bóg skoro powierzył mu tak wielkie zadanie. Pan Jezus, na Którego narodziny cały czas oczekujemy przyszedł po to, aby być królem. Jezus przyszedł na ziemię i dał nam największe przykazanie: miłości Pana Boga i bliźniego. Każdego dnia zaczynajmy dzień od modlitwy. Prośmy Pana Boga, aby nam pobłogosławił. Trzecia Niedziela Adwentu jest czasem radosnym. Coraz bliżej świąteczny czas. Zadbajmy o nasze serca, aby były one czyste, aby Pan Bóg chciał w nich mieszkać i aby było Mu tam dobrze. Pamiętajmy o przedświątecznej spowiedzi. Pomoce: Wieniec adwentowy; Obrazek Jana Chrzciciela; Wielkie czerwone serce.

Uzyskaj dostęp do:

 • 5255 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
 • 36 scenariuszy katechez,
 • 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
 • 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 290 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza