Homilie niedzielne i świąteczne ,14 października 2018

Młodzież Niedziela 14 paź
2018

XXVIII Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

Rok B / Okres zwykły / 28 tydzień zwykły
o. Maksymilian
Mdr 7,7–11; Hbr 4,12–13; Mk 10,17–30

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Piątek XII Tygodnia zwykłego - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

28 czerwca 2019

Ostatnie zdanie z pierwszego czytania skupia się na różnych niebezpieczeństwach grożących owcom. Mówimy o zagubieniu, kiedy oddalamy się od właściwego celu. W życiu duchowym możemy to odnieść do sytuacji, w której tracimy z oczu Pana Boga. Bóg będzie poszukiwał zabłąkanej owcy i sprowadzi ją z powrotem. Tyle, że ta owca musi mieć w sobie pragnienie powrotu, nawet jeżeli nie ma sił i nie wie jak to zrobić, Bóg dokona reszty. Bóg nie tylko zajmuje się tymi owcami, które się źle mają. Troszczy się również o owce tłuste i mocne, chroni je przed niebezpieczeństwami. Bóg pasie sprawiedliwie, według tego jakie są potrzeby każdej z owiec. Warto się zastanowić, w którym z obrazów lepiej się odnajduję. Czy postrzegam siebie, jako owcę zagubioną, która oddaliła się od stada, czy może jako owcę „tłustą i mocną”? Od tego zależy również nasz stosunek do Pasterza.

XIII Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

30 czerwca 2019

Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, czas zasłużonego odpoczynku. Ten rytm wpisany w nasze życie: praca i odpoczynek – pochodzi od samego Stwórcy. Dzień odpoczynku był pierwszym dniem istnienia człowieka, który podziwiał swego Pana i Stwórcę, wychwalał Go w Jego dziełach. W dzisiejszej Ewangelii widzimy Jezusa wędrującego do Jerozolimy, aby dopełnić dzieła zbawczego. Dalej św. Łukasz opisuje spotkania z ludźmi, których Jezus zaprasza na drogę łaski i służby. W perykopie tej zostaje nam przekazana bardzo ważna nauka, na którą zwraca szczególną uwagę w swych ćwiczeniach duchowych św. Ignacy – podstawowy wybór, przed którym stoi człowiek, jest oczywisty: dobro lub zło.

XIII Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

30 czerwca 2019

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zwraca naszą myśl na temat Bożego powołania. Pan powołuje nas do wspaniałych zadań na miarę naszych zdolności i możliwości. Pierwsze czytanie opowiada niezwykłą historię Eliasza, wielkiego proroka Starego Testamentu. Ten prorok wezwany przez Boga staje wobec niewiary władcy i ludu. Jego przepowiadanie, a przede wszystkim sprowadzenie ognia z nieba na ołtarz, staje się punktem zwrotnym wiary Izraela. Prorok powołuje Elizeusza na swego następcę. Odnajduje w codziennych zajęciach i narzuca mu na ramiona swój płaszcz. Św. Paweł pisze o wolności i przestrzega przed jej złym używaniem. Przestrzega, by nie pomylić wolności ze swawolą. W Ewangelii Pan Jezus wzywa do radykalizmu. On jako Bóg żąda od nas konkretnej postawy. Jesteśmy powołani do różnych zadań. Pytamy dziś siebie, jak odpowiadamy na nasze powołanie.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3570 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 65 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza