„Uratuję Cię” – nowy program charytatywny Caritas Polska

29 sierpnia 2019  / Polska
Powrót do aktualności
„Uratuję Cię” – nowy program charytatywny Caritas Polska

Caritas Polska – największa organizacja dobroczynna w Polsce – uruchomiła specjalny program charytatywny „Uratuję Cię”. – Zbieramy pieniądze dla osób chorych i dotkniętych przez los, które potrzebują szybkiej reakcji, pilnego ratunku – informuje dyrektor Caritas Polska, ks. Marcin Iżycki. TY TEŻ MOŻESZ KOGOŚ URATOWAĆ! WEJDŹ NA URATUJECIE.PL I WŁĄCZ SIĘ W POMAGANIE

 

 

 

– W serwisie URATUJECIE.PL zbieramy pieniądze dla osób chorych i dotkniętych przez los, którzy potrzebują szybkiej reakcji, pilnego ratunku. Dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach zbiórek internetowych ratujemy życie i zdrowie ludzi – zaznacza ks. Marcin Iżycki.

Jak to działa?

Ratowanie osób w potrzebie to niezmienna misja Caritas Polska, a Internet to nowoczesne narzędzie, które w tym pomaga. Dzięki środkom ze zbiórek organizacja może pomagać w sytuacjach, w których potrzebna jest natychmiastowa reakcja: sfinansowanie kosztownej operacji, drogiego leku, czy odbudowa spalonego domu.

Nowa platforma pozwala na łatwe i bezpośrednie pomaganie osobom doświadczonym przez choroby, wypadki i tragiczne zdarzenia. Jeden klik „Wpłać teraz”, wysłany SMS, wpłata bezpośrednio na konto 47 1160 2202 0000 0003 2305 9331 i suma zebrana dla potrzebujących rośnie.

Pomagamy konkretnym osobom

4-letnia Kasia zbiera na operację nóg. Urodziła się z rzadką chorobą genetyczną i nie może poruszać się bez ortez. Dziewczynka przeszła już 7 poważnych operacji. Niestety bez kolejnej Kasia nie przestanie chodzić w ortezach lub będzie poruszać się tylko na wózku. Koszt operacji to gigantyczna kwota. Dziewczynka wiele już rozumie. Pyta, kiedy będzie chodzić samodzielnie. Odpowiedź zależy od tego, czy uda się zebrać potrzebne pieniądze.

Integrujemy i budujemy społeczność ludzi zaangażowanych w pomoc

Uratujecie.pl to znacznie więcej niż standardowy serwis internetowy. Wspólnie z darczyńcami budujemy społeczność ludzi pomagających w internecie i w realu – mówi Marta Modrzejewska, koordynatorka programu. – W działania na rzecz podpopiecznych serwisu chcemy angażować najbliższe otoczenie potrzebujących: rodzina, przyjaciele, sąsiedzi i parafianie. Chodzi o to, aby informacja o zbiórce dotarła do jak największej liczby osób oraz inspirowała działania na rzecz zbiórek typu piknik, aukcja, przedstawienie. Można również w bardzo prosty sposób przyczynić się do efektywności zbiórki poprzez opowiedzenie o zbiórce członkom swojej rodziny, znajomym, sąsiadom, kolegom z pracy, czy też udostępnić zbiórkę w mediach społecznościowych – dodaje.

 

Historie podopiecznych na bieżąco

Przejrzysta i intuicyjna w nawigacji strona uratujecie.pl pozwala na bieżąco śledzić historie ratowanych osób, ich potrzeby i stan zbiórek. Zespół serwisu jest w stałym kontakcie z podopiecznymi serwisu, w efekcie czego informuje o ich aktualnej sytuacji, a także formach angażowania się lokalnej społeczności w pomoc w mediach społecznościowych: na profilu Facebook oraz kanale You Tube.

Kto może zostać beneficjentem zbiórki?

Jeżeli jesteś osobą chorą, w trudnej sytuacji życiowej skontaktuj się z najbliższą diecezjalną Caritas. Po dostarczeniu wymaganych dokumentów i wskazaniu osób w środowisku lokalnym, chętnych, by zaangażować się w promowanie zbiórki, będzie można poprosić o pomoc darczyńców serwisu uratujecie.pl

źródło: ekai.pl

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Dlaczego lekcje religii powinny być w szkole? I inne kwestie...

5 kwietnia 2024  / Polska

Od jakiegoś czasu sporo w przestrzeni publicznej mówi się o lekcjach religii. Pojawiają się bardzo różne głosy w tym zakresie. Niektórzy podejmują temat miejsca lekcji religii, ilości godzin, umiejscowienia jej w planie, inni oceniania, jeszcze inni zadają sobie pytanie, czy nauczyciel religii to w ogóle nauczyciel? Po co w ogóle lekcja religii w szkole? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Bogobojność. O dojrzałej więzi z Bogiem

13 marca 2024  / Polska

Bogobojny to ktoś, kto doświadcza, że Bóg jest jego najlepszym przyjacielem, który go rozumie, kocha i uczy kochać. Być dojrzale religijnym to być serdecznie zaprzyjaźnionym z Bogiem i trwać w Jego miłości. Człowiek bogobojny ufa Bogu w każdej sytuacji. Taki człowiek najbardziej lęka się tego, by przez swoją słabość czy grzeszność nie oddalić się od Boga.

Najnowsze statystyki powołaniowe: 280 nowych kandydatów do kapłaństwa w całej Polsce

23 października 2023  / Polska

Formację do kapłaństwa w seminariach diecezjalnych, zakonnych i misyjnych w Polsce rozpoczęło w tym roku akademickim 280 mężczyzn, o blisko 50 mniej niż rok temu, łącznie na wszystkich rocznikach jest 1690 alumnów - wynika z danych przekazanych KAI przez Konferencję Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. - Utrzymuje się tendencja spadkowa, co jest odbiciem wyraźnego trendu w młodym pokoleniu, dla którego sprawy religijne odgrywają mniejsze znaczenie - komentuje najnowsze statystyki powołaniowe ks. dr Jan Frąckowiak, przewodniczący Konferencji Rektorów Seminariów.

Uzyskaj dostęp do:

  • 5911 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
  • 36 scenariuszy katechez,
  • 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
  • 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 331 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza