Trwa 24 edycja Pól Nadziei

21 marca 2021  / Polska
Powrót do aktualności
Trwa 24 edycja Pól Nadziei

Jak co roku na wiosnę Hospicjum św. Łazarza w Krakowie organizuje zbiórkę Pola Nadziei. W tym roku towarzyszy jej akcja #ŻonkilowePodajDalej w mediach społecznościowych. Rok 2021 jest dla Hospicjum św. Łazarza rokiem jubileuszowym.

 

 

 

 

– Na przestrzeni 40 lat tysiące chorych oraz ich rodziny otrzymało pomoc płynącą od naszej placówki i ludzi dobrej woli wspierających hospicyjne dzieło. W hospicjum najważniejsi są ludzie, bo tutaj ludzie pomagają ludziom – tłumaczy Renata Połomska, koordynator Pól Nadziei.

Aby wesprzeć funkcjonowanie tego jednego z najstarszych hospicjów w Polsce, prowadzona jest tradycyjna zbiórka Pola Nadziei. Towarzyszy jej hasło i akcja w mediach społecznościowych #ŻonkilowePodajDalej. – Mamy nadzieję, że wyzwolą one dobrą energię i życzliwość, która przekazywana od człowieka do człowieka połączy tych, którzy nie chcą pozostać obojętni na cierpienie bliźniego – podkreśla Połomska.

Akcja #ŻonkilowePodajDalej będzie polegać na narysowaniu/sfotografowaniu żonkilowego kwiatu i podzielenie się tym obrazem w mediach społecznościowych. – Ufamy, że sprawimy, że chorzy będą mogli doświadczyć namiastki wiosny, a wiele osób dołączy się do tego dzieła i ułatwi to pozyskanie funduszy ma działalność hospicjum, co umożliwi nam pokonanie wszelkich trudności – wyjaśnia Połomska.

Osoby, które nie posiadają Facebooka, a chcą włączyć się w #ŻonkilowePodajDalej, swój obrazek/zdjęcie żonkila mogą przynieść lub przesłać tradycyjną pocztą do Hospicjum św. Łazarza przy ul. Fatimskiej 17 w Krakowie z dopiskiem #ŻonkilowePodajDalej. – Chorym sprawi to na pewno ogromną radość – mówi Połomska.

Z powodu trwającej pandemii Pola Nadziei w bardzo ograniczony sposób będą mogły korzystać ze zwyczajowych kwest w przestrzeni publicznej. – Ogromną nadzieję pokładamy w zbiórce internetowej czy wpłatach bezpośrednio na konto bankowe nr 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688.

Bardzo cennym wsparciem są także kwoty przekazywane z tytułu 1% podatku na nr KRS 0000048149 – wymienia Połomska.

Hospicjum św. Łazarza w Krakowie jest najstarszym w Polsce. Jest efektem pracy grupy synodalnej przy kościele Arka Pana w Nowej Hucie.  Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” zostało zarejestrowane w 1981 r. Z kolei dom hospicyjny otwarto w 1998 r. Głównym zadaniem hospicjum jest udzielanie pomocy medycznej i duchowej chorym w ostatnich stadiach schorzeń oraz ich rodzinom. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Św. Łazarza” jest Organizacją Pożytku Publicznego.

 

źródło: ekai.pl

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Dlaczego lekcje religii powinny być w szkole? I inne kwestie...

5 kwietnia 2024  / Polska

Od jakiegoś czasu sporo w przestrzeni publicznej mówi się o lekcjach religii. Pojawiają się bardzo różne głosy w tym zakresie. Niektórzy podejmują temat miejsca lekcji religii, ilości godzin, umiejscowienia jej w planie, inni oceniania, jeszcze inni zadają sobie pytanie, czy nauczyciel religii to w ogóle nauczyciel? Po co w ogóle lekcja religii w szkole? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Bogobojność. O dojrzałej więzi z Bogiem

13 marca 2024  / Polska

Bogobojny to ktoś, kto doświadcza, że Bóg jest jego najlepszym przyjacielem, który go rozumie, kocha i uczy kochać. Być dojrzale religijnym to być serdecznie zaprzyjaźnionym z Bogiem i trwać w Jego miłości. Człowiek bogobojny ufa Bogu w każdej sytuacji. Taki człowiek najbardziej lęka się tego, by przez swoją słabość czy grzeszność nie oddalić się od Boga.

Najnowsze statystyki powołaniowe: 280 nowych kandydatów do kapłaństwa w całej Polsce

23 października 2023  / Polska

Formację do kapłaństwa w seminariach diecezjalnych, zakonnych i misyjnych w Polsce rozpoczęło w tym roku akademickim 280 mężczyzn, o blisko 50 mniej niż rok temu, łącznie na wszystkich rocznikach jest 1690 alumnów - wynika z danych przekazanych KAI przez Konferencję Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. - Utrzymuje się tendencja spadkowa, co jest odbiciem wyraźnego trendu w młodym pokoleniu, dla którego sprawy religijne odgrywają mniejsze znaczenie - komentuje najnowsze statystyki powołaniowe ks. dr Jan Frąckowiak, przewodniczący Konferencji Rektorów Seminariów.

Uzyskaj dostęp do:

  • 5930 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
  • 36 scenariuszy katechez,
  • 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
  • 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 331 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza