Homilie niedzielne i świąteczne ,1 grudnia 2019

Młodzież Niedziela 1 gru
2019

I Niedziela Adwentu (homilia dla młodzieży)

Rok A / Adwent / 1 niedziela adwentu
o. Robert Więcek SJ
Iz 2,1–5; Rz 13,11–14; Mt 24,37–44

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

II Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (homilia dla dorosłych)

8 grudnia 2019

Serce jest jak strzałka kompasu – wskazuje konkretny kierunek. Serce pokaże skarb człowieka, bo przylega do niego. W walce duchowej chodzi o zdobycie serca. Gdy w sercu jest Bóg, nieprzyjaciel natury ludzkiej ma niewielkie szanse na inwazję. Serce rozkochane nie słucha nikogo poza umiłowanym. Serce mądre to takie, które czuwa nieustannie! Takie właśnie jest Serce Niepokalanej Maryi. Serce Matki Bożej odkrywa siebie w Bogu, który zna je od podszewki, po imieniu, w konkrecie miejsca i czasu. Bóg przychodząc, wprowadza ład. Tylko serce uporządkowane i umocnione jest w stanie przyjąć misję. Skarbem Boga jest człowiek. Jeśli serce przylgnie do Chrystusa, to będziemy wiedzieć, co należy czynić.

II Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Najświętszej Maryi Panny (homilia dla młodzieży)

8 grudnia 2019

Jesteśmy już za progiem adwentu, staramy się codziennie wypełniać powzięte postanowienia. Są one nam konieczne do dobrego przeżycia tego czasu, jak również do dobrego przeżycia zbliżających się z każdą godziną świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to ważne święto kościelne, liturgia dopuszcza teksty wspominające to wydarzenie. Maryję Bóg w sposób doskonały wyposażył w takie dary i zalety, by mogła stać się światynią Jego Syna Jezusa Chrystusa. Od raju trwa walka o wolność, walka o nasze człowieczeństwo, które dane nam przez Boga przy stworzeniu świata, zostało nam odebrane przez grzech. Maryja uczy nas wolności. Ona jest córką i matką wolności. Jest wolna od grzechu, nie dotykała ją pokusa grzechu i nie popełniła w życiu żadnego grzechu. Jest uosobieniem piękna człowieka, który jest w stanie łaski uświęcającej. Św. Paweł wzywa nas do obrania drogi Chrystusa, byśmy jak On walczyli o wolność i byli Jemu podobni w naszym postępowaniu.

II Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (homilia dla dzieci)

8 grudnia 2019

Chcemy przybliżyć dzieciom trudną tajemnicę Niepokalanego Poczęcia, wskazując zarazem, że Maryja jest naszą przewodniczką na drodze wiary i orędowniczką w naszych wysiłkach, by trwać w łasce. Jednym z owoców rozważań będzie wypracowanie zwyczaju odmawiania modlitwy z objawień Niepokalanej św. Katarzynie Labouré. Pomoce: dwie kartki papieru formatu A4, na jednej duży napis NIE, na drugiej POKALANA; kartoniki wielkości obrazka z wydrukowaną modlitwą: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy” oraz awersem i rewersem cudownego medalika św. Katarzyny Labouré – do rozdania dzieciom pod koniec kazania.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3788 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 103 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza