Homilie niedzielne i świąteczne ,28 czerwca 2019

Święto 28 cze
2019

Piątek XII Tygodnia zwykłego - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Dni powszednie / Okres zwykły dni powszednie / piątek 12 tygodnia okresu zwykłego
ks. Mirosław Cichoń
Ez 34,11–16; Rz 5,5b–11; Łk 15,3–7

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XXVI Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

29 września 2019

Jest w nas ukryte pragnienie powodzenia i sławy. Niebezpieczne staje się ono wówczas, gdy sukcesami materialnymi próbujemy przesłonić niepowodzenia natury moralnej. Prorok Amos ostrzega nas przed beztroską, zaś św. Paweł zachęca do tego, by pracować nad wartościami duchowymi – by nie zaniedbywać swego wnętrza. "Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali" (św. Jan Paweł II). Nasze wysiłki, jeśli nie mają spełznąć na niczym, muszą być zawsze podejmowane w perspektywie wieczności.

XXVI Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

29 września 2019

Do owocności naszej modlitwy potrzebna jest świadomość obecności Chrystusa w zgromadzeniu. Pan nas zaprosił tutaj i jest pośród nas obecny. Pan nas poucza swoim słowem i karmi Eucharystią. Prorok Amos kieruje do nas mocne słowa o dobrach doczesnych. Każdy z nas jest właścicielem zasobu dóbr, zarządcą własności. Prorok Amos uczy nas mądrego i odpowiedzialnego zarządzania, mówi o właściwym wykorzystaniu dóbr doczesnych. List św. Pawła Apostoła był skierowany do ucznia Tymoteusza. Apostoł wzywa ucznia do praktykowania postaw wypływających z wiary. Sprawiedliwość, pobożność, dobroć to cechy, którymi uczeń ma się charakteryzować. Ewangelia opowiada o losie bogacza, w życiu którego brakło miłosierdzia. Jest dla nas podsumowaniem nauki o dobrach doczesnych. Mamy wiele możliwości czynienia dobra, wiele możliwości wspierania dzieł miłosierdzia. Naszemu życiu tutaj na ziemi charakteru i wartości dodaje okazane wspólnocie miłosierdzie.

XXVI Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

29 września 2019

Szukamy powodów, dla których bogacz trafił do piekła a Łazarz do nieba. Dlaczego bogacz nie ma imienia? Pan Bóg jest sędzią sprawiedliwym, za dobro wynagradza, za zło karze. Zachęca nas do miłowania bliźnich – miłowanie bliźniego jest drogą do nieba. Wspólny śpiew radosnej piosenki o niebie. Pomoce: szklanka z wodą; dwa transparenty z napisami: „Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, za dobro wynagradza, za zło karze” oraz „Miłuj bliźniego swego jak siebie samego”.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3692 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 87 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza