Biskup uważa, że Putina „opętał diabeł”. Odmawia modlitwę egzorcyzmową

28 lutego 2022  / Świat
Powrót do aktualności
Biskup uważa, że Putina „opętał diabeł”. Odmawia modlitwę egzorcyzmową

Codziennie odmawiam modlitwę egzorcyzmową za prezydenta Rosji Władimira Putina i wierzę, że pomoże to rozbić mur jego szaleńczych planów – powiedział biskup kamienieckopodolski Leon Dubrawski. W rozmowie z ukraińskim katolickim Radiem Maria wyraził on przekonanie, że gospodarz Kremla jest opętany przez diabła.

 

 

 

Różaniec jest naszą bronią! Putin urodził się 7 października, czyli w święto Matki Bożej Różańcowej, i to może stać się naszym drogowskazem!” – stwierdził biskup franciszkanin. Zapewnił, że codziennie modli się o dary Ducha Świętego dla głowy państwa rosyjskiego, aby zwyciężyła w nim miłość, a nie złość i nienawiść. „Uważam, że Bóg usłyszy nasze modlitwy i że on [Putin] zmieni się. Nie będziemy go przeklinać, aby nie cieszyć szatana” – dodał hierarcha.

Biskup Maksymilian Leon Dubrawski OFM urodził się 1 lipca 1949 w Dubowcu w obwodzie żytomierskim. 31 sierpnia 1982, jako student jedynego w owym czasie w ZSRR seminarium duchownego w Rydze, dostępnego dla obywateli tego kraju spoza Litwy, wstąpił w Polsce do Zakonu Braci Mniejszych (franciszkanów) gałęzi bernardyńskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w stolicy Łotwy 29 maja 1983 z rąk miejscowego biskupa, późniejszego pierwszego kardynała w ZSRR Julijansa Vajvodsa. Do 1993 posługiwał jako proboszcz w Chmielniku w obwodzie winnickim, następnie – już w wolnej Ukrainie – do 1998 stał na czele Kustodii św. Michała Archanioła ojców bernardynów.

7 kwietnia 1998 Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym diecezji kamienieckopodolskiej; sakry udzielił mu w katedrze kamienieckiej 28 czerwca tegoż roku metropolita lwowski abp (późniejszy kardynał) Marian Jaworski. 4 maja 2002, po ustąpieniu pierwszego po II wojnie światowej miejscowego biskupa Jana Olszańskiego (1919-2003) bp L. Dubrawski został jego następcą.

 

źródło: ekai.pl

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Zaczyna się tygodniowy cykl modlitw za Ukrainę

28 lutego 2022  / Świat

Z inicjatywą tygodniowej modlitwy za Ukrainę wyszły wspólnoty i zespoły chrześcijańskiej muzyki. Codziennie od dziś do 5 marca o 20:00 trwać będą spotkania z modlitwą wstawienniczą i wielbieniem. Uczestniczyć w nich będzie można za pośrednictwem transmisji.

Patriarcha Cyryl wobec wojny Putina

28 lutego 2022  / Świat

W czwartek rano obudziliśmy się w świecie, który stał się innym światem. W tym nowym świecie Kreml prowadzi dwie wojny naraz – rozwinął dużą wojnę przeciwko Ukrainie i kontynuuje wojnę przeciwko Rosji. Rezultaty obu tych wojen będą nadzwyczaj ciężkie dla narodów obu krajów – pisze Siergiej Czapnin, niezależny prawosławny rosyjski publicysta, w analizie przygotowanej specjalnie dla KAI.

Wizyta papieża w ambasadzie Rosji

28 lutego 2022  / Świat

Hernán Reyes Alcaide, korespondent Télama we Włoszech i w Watykanie, potwierdza w krótkim nagraniu opublikowanym przez argentyńską agencję niespodziewaną wizytę papieża Franciszka w ambasadzie Federacji Rosyjskiej przy Stolicy Apostolskiej, przy Via della Conciliazione, dziś przed południem. Informację tę potwierdziło watykażskie Biuro Prasowe zaznaczając, że Ojciec Święty wyraził swoje zaniepokojenie z powodu wojny.

Uzyskaj dostęp do:

  • 4979 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
  • 36 scenariusze katechez,
  • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
  • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 268 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza