Biskup uważa, że Putina „opętał diabeł”. Odmawia modlitwę egzorcyzmową

28 lutego 2022  / Świat
Powrót do aktualności
Biskup uważa, że Putina „opętał diabeł”. Odmawia modlitwę egzorcyzmową

Codziennie odmawiam modlitwę egzorcyzmową za prezydenta Rosji Władimira Putina i wierzę, że pomoże to rozbić mur jego szaleńczych planów – powiedział biskup kamienieckopodolski Leon Dubrawski. W rozmowie z ukraińskim katolickim Radiem Maria wyraził on przekonanie, że gospodarz Kremla jest opętany przez diabła.

 

 

 

Różaniec jest naszą bronią! Putin urodził się 7 października, czyli w święto Matki Bożej Różańcowej, i to może stać się naszym drogowskazem!” – stwierdził biskup franciszkanin. Zapewnił, że codziennie modli się o dary Ducha Świętego dla głowy państwa rosyjskiego, aby zwyciężyła w nim miłość, a nie złość i nienawiść. „Uważam, że Bóg usłyszy nasze modlitwy i że on [Putin] zmieni się. Nie będziemy go przeklinać, aby nie cieszyć szatana” – dodał hierarcha.

Biskup Maksymilian Leon Dubrawski OFM urodził się 1 lipca 1949 w Dubowcu w obwodzie żytomierskim. 31 sierpnia 1982, jako student jedynego w owym czasie w ZSRR seminarium duchownego w Rydze, dostępnego dla obywateli tego kraju spoza Litwy, wstąpił w Polsce do Zakonu Braci Mniejszych (franciszkanów) gałęzi bernardyńskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w stolicy Łotwy 29 maja 1983 z rąk miejscowego biskupa, późniejszego pierwszego kardynała w ZSRR Julijansa Vajvodsa. Do 1993 posługiwał jako proboszcz w Chmielniku w obwodzie winnickim, następnie – już w wolnej Ukrainie – do 1998 stał na czele Kustodii św. Michała Archanioła ojców bernardynów.

7 kwietnia 1998 Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym diecezji kamienieckopodolskiej; sakry udzielił mu w katedrze kamienieckiej 28 czerwca tegoż roku metropolita lwowski abp (późniejszy kardynał) Marian Jaworski. 4 maja 2002, po ustąpieniu pierwszego po II wojnie światowej miejscowego biskupa Jana Olszańskiego (1919-2003) bp L. Dubrawski został jego następcą.

 

źródło: ekai.pl

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Ukraińska religioznawczyni krytycznie o wypowiedziach papieża na temat Rosji

30 maja 2023  / Polska

Papież rzymski nie będzie myślał i postępował tak, jak my tego oczekujemy, ma on swoje spojrzenie i swój światopogląd i będzie działał tak, jak go nauczył jego Kościół katolicki. Taki pogląd wyraziła ukraińska religioznawczyni, doktor nauk filozoficznych Ludmyła Fyłypowycz w wypowiedzi dla rozgłośni "Radio Obywatelskie", komentując inicjatywy pokojowe Franciszka. Według niej, ma on szczególne doświadczenie, bardzo odległe od europejskich składników tego układu, jaki tutaj się ukształtował i dotyczy to m.in. jego stosunku do Rosji i Rosjan.

Papież: Kościół musi zabierać jasny głos nt. aborcji i godności człowieka

28 maja 2023  / Świat

Cud narodzin przypomina o najwyższym z przysługujących nam praw, tym do istnienia. Kościół musi zabierać jasny głos nt. aborcji i godności człowieka. Papież Franciszek pisze o tym we wstępie do książki „Cud życia”, w której przypomina, że, podobnie jak jego poprzednicy, od zawsze zdecydowanie potępia aborcję. Zachęca też, by mówić o tym temacie, zaczynając od wsłuchania się w głos nienarodzonego dziecka.

Abp Gądecki: Kościołowi potrzeba mężnych kapłanów

28 maja 2023  / Polska

Potrzeba w Kościele kapłanów charakteryzujących się duchem męstwa. Takim darem obdarza kapłana Duch Święty, wzmacniając ludzką wolę i uzdalniając ją do czynnego i wytrwałego znoszenia przeciwności, trudów, cierpienia, nawet za cenę utraty życia – mówił w katedrze poznańskiej abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski udzielił święceń prezbiteratu ośmiu kapłanom.

Uzyskaj dostęp do:

  • 5480 inspirujących propozycji kazań, rozważań,
  • 36 scenariuszy katechez,
  • 69 materiałów dotyczących zarządzania parafią,
  • 38 artykułów poświęconych posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 314 najważniejszych wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza