Zaczyna się tygodniowy cykl modlitw za Ukrainę

28 lutego 2022  / Świat
Powrót do aktualności
Zaczyna się tygodniowy cykl modlitw za Ukrainę

Z inicjatywą tygodniowej modlitwy za Ukrainę wyszły wspólnoty i zespoły chrześcijańskiej muzyki. Codziennie od dziś do 5 marca o 20:00 trwać będą spotkania z modlitwą wstawienniczą i wielbieniem. Uczestniczyć w nich będzie można za pośrednictwem transmisji.

 

 

 

 

Fundacja Służąc Życiu, organizator tej inicjatywy modlitewnej o pokój w Ukrainie, chce w najbliższym tygodniu zjednoczyć ludzi w modlitwie. Codziennie, od poniedziałku do soboty, o godzinie 20:00 w mediach społecznościowych transmitowane będą spotkania modlitewne, prowadzone przez liderów wspólnot i zespoły, m. in. TGD, Głos Pana, Projekt Przebudzenie, Sowinsky, Armia Dzieci, Steeped, Powołani Na Takie Dni Jak Te. Modlitewne spotkania potrwają 1,5-2 godz.

– Livestream modlitwy będzie zrealizowany w formie audio i wideo w najwyższej jakości. Zapraszamy do uczestniczenia w uwielbieniu i wstawiennictwie poprzez wspólną modlitwę i komentarze z intencjami. Zachęcamy także do udostępniania transmisji, aby jak najwięcej osób mogło wziąć w nich udział – mówi KAI Sara Kukier, koordynator projektu „Tydzień modlitwy za Ukrainę”

Każdy wieczór będzie miał charakter modlitewnego apelu – będzie wołaniem o wolność, pokój i błogosławieństwo dla Ukrainy.
Organizatorzy proponują następujące intencje:
– zatrzymanie retoryki nienawiści, kłamstwa i zła,
– deeskalację przemocy i strachu,
– łaskę mądrości i rozwagi dla przywódców narodów,
– przemianę serca dla rządzących Rosją — polityków, generałów i
żołnierzy,
– łaskę usłyszenia i posłuszeństwa Duchowi Świętemu

– Wśród intencji znajdą się także inne prośby, które przyjdą w wyniku modlitwy spontanicznej. Prosimy, abyście łącząc się z nami online, wnosili także swoje intencje, które pragniecie powierzyć Panu. Wierzymy, że Duch Święty będzie z nami i nie pozostanie nam dłużny — bo otrzymaliśmy ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze!» – wskazują organizatorzy.

Dołączyć do modlitwy można za pośrednictwem:

 

źródło: ekai.pl

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Patriarcha Cyryl wobec wojny Putina

28 lutego 2022  / Świat

W czwartek rano obudziliśmy się w świecie, który stał się innym światem. W tym nowym świecie Kreml prowadzi dwie wojny naraz – rozwinął dużą wojnę przeciwko Ukrainie i kontynuuje wojnę przeciwko Rosji. Rezultaty obu tych wojen będą nadzwyczaj ciężkie dla narodów obu krajów – pisze Siergiej Czapnin, niezależny prawosławny rosyjski publicysta, w analizie przygotowanej specjalnie dla KAI.

Biskup uważa, że Putina „opętał diabeł”. Odmawia modlitwę egzorcyzmową

28 lutego 2022  / Świat

Codziennie odmawiam modlitwę egzorcyzmową za prezydenta Rosji Władimira Putina i wierzę, że pomoże to rozbić mur jego szaleńczych planów – powiedział biskup kamienieckopodolski Leon Dubrawski. W rozmowie z ukraińskim katolickim Radiem Maria wyraził on przekonanie, że gospodarz Kremla jest opętany przez diabła.

Wizyta papieża w ambasadzie Rosji

28 lutego 2022  / Świat

Hernán Reyes Alcaide, korespondent Télama we Włoszech i w Watykanie, potwierdza w krótkim nagraniu opublikowanym przez argentyńską agencję niespodziewaną wizytę papieża Franciszka w ambasadzie Federacji Rosyjskiej przy Stolicy Apostolskiej, przy Via della Conciliazione, dziś przed południem. Informację tę potwierdziło watykażskie Biuro Prasowe zaznaczając, że Ojciec Święty wyraził swoje zaniepokojenie z powodu wojny.

Uzyskaj dostęp do:

  • 4979 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
  • 36 scenariusze katechez,
  • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
  • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 268 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza