Homilie niedzielne i świąteczne ,31 maja 2018

Dzieci Święto 31 maj
2018

Czwartek VIII Tygodnia zwykłego - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (homilia dla dzieci)

Daty / Rok B / Okres zwykły
ks. Jan Paszulewicz
Wj 24,3–8; Hbr 9,11–15; Mk 14,12–16.22–26

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

VI Niedziela Wielkanocna (homilia dla dorosłych)

26 maja 2019

W dzisiejszą niedzielę przenosimy się do Wieczernika, w którym Jezus spotkał się z swymi uczniami w wieczór przed męką i śmiercią. Słowa Jezusa miały rangę testamentu. Były wypowiadane ze świadomością, że Jezus wybiera się w ostatnią podróż do Domu Ojca. Jezus zapowiadał już wcześniej, że spotka Go los biblijnego Sługi Jahwe, o którym pisał prorok Izajasz. Jezus obiecuje uczniom, że wróci i zabierze ich do siebie. Jezus nie zostawia uczniów jak opuszczone sieroty. Zapowiada, że pośle im Ducha Świętego jako ich Pocieszyciela. Jezus daje swym uczniom pokój, którego im nie odbiorą żadne wrogie siły działające na świecie.

VI Niedziela Wielkanocna (homilia dla młodzieży)

26 maja 2019

Świętość życia znajduje się w centrum chrześcijańskiego przekazu. Sobór jerozolimski podejmuje ten temat, określając jasno, że Bóg jest Panem życia, że tylko Bóg jest życiem i tylko On o nim może decydować. Bóg jest Dawcą życia! Życie należy tylko i wyłącznie do Boga. Nierząd wszelkiego rodzaju jest odwróceniem się od życia, podeptaniem go, wykorzystaniem go do egoistycznych celów. W imię Boga mamy ochraniać życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Tajemnica życia została objawiona w Jezusie, Panu żywym, zmartwychwstałym. Zachowanie Jego nauki oznacza uszanowanie życia z pokorą. Bez pokory nic nie osiągniemy. Obrona każdego życia nie oznacza wstecznictwa czy zacofania. Jesteśmy współodpowiedzialni za życie. Dotyczy to każdego z nas. Zachowanie nauki Pańskiej to życie w Bożej obecności i Bożą obecnością.

VI Niedziela Wielkanocna (homilia dla dzieci)

26 maja 2019

W ubiegłą niedzielę Pan Jezus mówił o miłości różnej od tej, której hołduje świat, a dziś porusza temat pokoju, też innego, niż daje świat. Chrystus przygotowuje nas na bliski dzień Pięćdziesiątnicy. Celem homilii jest wskazanie dzieciom na Eucharystię jako źródło pokoju Chrystusowego. W czasie udziału w Eucharystii wielokrotnie prosimy Boga o pokój w sercu, nim przyjmiemy Ciało Chrystusa. Pokój wewnętrzny osiągnięty za sprawą Ducha Świętego jest darem, którym można obdzielać innych i wprowadzać ład wokół nas. Homilia jest też dobrą okazją do pouczenia, co do sposobu przekazywania znaku pokoju. Warto przeczytać Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego nr 82 i 154. Być może coś trzeba zmienić w zwyczajach lokalnych co do przekazywania tego ważnego znaku w liturgii. Pomoce: – napis ze słowami Jezusa POKÓJ WAM, który należy umieścić w zasięgu wzroku dzieci, najlepiej przy miejscu sprawowania liturgii słowa; – dla utrwalenia homilii i jej urozmaicenia można przygotować śpiew piosenek religijnych, których propozycje znajdują się w części z cytatami.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3529 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 59 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza