Homilie niedzielne i świąteczne ,14 stycznia 2018

Dzieci Niedziela 14 sty
2018

II Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

Rok B / Okres zwykły / 2 tydzień zwykły
ks. Jan Paszulewicz
1 Sm 3,3b–10.19; 1 Kor 6,13c–15a.17–20; J 1,35–42

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

II Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

14 stycznia 2018

Na naszych życiowych drogach spotykamy różnych ludzi. Każde spotkanie jest inne. Niektóre mogą odmienić nasze życie. Szczególnego znaczenia nabierają spotkania człowieka z Bogiem. Spotkanie z Bogiem radykalnie odmieniło życie Samuela. Pierwsi uczniowie powołani przez Chrystusa potrafili podać nawet godzinę, która zadecydowała, że poszli za Chrystusem i stali się Jego uczniami. My pierwszy raz spotkaliśmy się z Chrystusem w sakramencie chrztu. Wtedy zostaliśmy na zawsze zjednoczeni z Chrystusem i staliśmy się dziećmi Bożymi. Chrzcielne oświecenie domaga się radykalnej zmiany sposobu życia. Przyjmujący chrzest staje się dzieckiem światłości.

II Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

14 stycznia 2018

Znamy to powiedzenie, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. W tym przysłowiu występuje niebezpieczne uogólnienie. Bo to prawda, że szatan wykorzystuje często naturalną ciekawość ludzi, zwłaszcza młodych, by usidlić dusze i zniewolić taką czy inną formą przywiązania do zła. Ale z drugiej strony cały rozwój człowieka naturalny i duchowy oparty jest na ciekawości, czyli poszukiwaniu prawdy. Jan Chrzciciel i jego uczniowie w oczekiwaniu na Mesjasza. Jezus – Baranek Boży, który ma władzę odpuszczania grzechów. Panie, gdzie mieszkasz? (J 1,38) – pytają uczniowie. To tak jakby powiedzieli: „Pokaż nam swoją codzienność, zaproś nas w swoje życie, otwórz nam swoje serce, a wówczas Cię poznamy i zrozumiemy, kim jesteś”. Jezus nadaje sens codzienności i zaprasza nas w świat prawdy i miłości. Wiara to świadectwo: Znaleźliśmy Mesjasza (J 1,41).

Święto Chrztu Pańskiego (homilia dla dorosłych)

7 stycznia 2018

Imię określa tożsamość człowieka i wyprowadza go z niebytu istnienia. Mieć własne imię oznacza istnieć. Święto Chrztu Pańskiego przedstawia nam Jezusa Chrystusa i pozwala nam poznać różne Jego imiona. Różne imiona Jezusa Chrystusa określają Jego tożsamość i zadania, które miał do wypełnienia podczas ziemskiej misji. Nadanie imienia jest jedną z pierwszych czynności rodziców zaraz po narodzinach dziecka. To imię jest uroczyście nadawane także w obrzędach chrztu świętego. Nasze chrzcielne imiona określają naszą chrześcijańską tożsamość.

Uzyskaj dostęp do:

 • 2852 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 47 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza