Homilie niedzielne i świąteczne ,12 września 2021

Święto 12 wrz
2021

Kazanie na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego

Daty / Rok B / Okres zwykły
ks. Adam Piekarzewski

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XXVI Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

26 września 2021

Zazdrość to czwarty z grzechów głównych. Zazdrość zamyka nas na drugiego człowieka. Zazdrość sprzeciwia się cnocie miłości. Podkreśla to św. Paweł w Liście do Koryntian. Człowiek pokorny jest człowiekiem wolnym, bo zna swoje ograniczenia, zalety i wady. Pielęgnowanie braterskiej miłości wzmacnia w nas cnotę pokory. Zgorszenie jest postawą lub zachowaniem, które prowadzi drugiego człowieka do popełnienia zła. Ten, kto dopuszcza się zgorszenia, staje się kusicielem swego bliźniego. Narusza cnotę i prawość; może doprowadzić swego brata do śmierci duchowej.

XXVI Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

26 września 2021

Pierwsze czytanie opowiada o udzieleniu Ducha mężczyznom, którzy mają pomagać Mojżeszowi w wydawaniu sprawiedliwych osądów. Jednak Duch spoczął nie tylko na zgromadzonych przed Panem w Namiocie Spotkania, ale i na dwóch młodzieńcach znajdujących się poza grupą zaufanych. Ewangelia św. Marka ukazuje podobną sytuację. Apostołowie spotkali kogoś, kto działał w imieniu Jezusa, a nie należał do grona Apostołów. Pan Bóg nie zamyka swoich darów tylko w gronie najgorliwszych. Człowiek nie może stawiać Bogu granic ani wskazywać, kogo należy obdarzać darami Ducha.

XXVI Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

26 września 2021

Radykalizm religijny pokazywany jest często przez pryzmat walki ze słabością. Miłość chrześcijańska to prawdziwy radykalizm. Modlitwa jest wyrazem miłości i narzędziem skutecznym w czynieniu dobra. Za tydzień październik, rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. (Jeśli w parafii prowadzone będą nabożeństwa różańcowe dla dzieci, jest to dobry moment, aby powiedzieć, w jakich dniach i o której godzinie będą się one odbywały). Pomoce: waga szalowa i szale w różnych kolorach (czarna i biała lub ciemna i jasna szala); różaniec – taki dosyć duży, żeby był bardzo widoczny.

Uzyskaj dostęp do:

 • 4665 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 249 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza