Homilie niedzielne i świąteczne ,11 listopada 2018

Święto 11 lis
2018

Kazanie o ojczyźnie na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę - Niech zstąpi Duch Twój!

ks. Adam Piekarzewski

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

II Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

20 stycznia 2019

Opis ewangelicznej sceny wesela. Niemożliwe jest dziś, aby na weselu zabrakło alkoholu. Są wyjątki – wesela bezalkoholowe. Często „wymiar religijny” jest zwykłym zabobonem, tak naprawdę, to nie ma tam modlitwy i prawdziwie chrześcijańskiego przeżywania. Przykład z kancelarii parafialnej. Pytania o najważniejsze chwile związane z weselem. Powrót do uroczystości w Kanie. Maryja i Chrystus są specjalnymi gośćmi. Zatroskanie Maryi owocuje cudem. Inne wydarzenia z działalności Chrystusa, które mają na celu uświęcenia człowieka. Sakrament małżeństwa to zaproszenie Maryi i Jezusa do codziennego życia.

II Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

20 stycznia 2019

Świat, w którym żyjemy, świat nastawiony na konsumpcję, wmawia nam wciąż, że pustkę można zapełnić rzeczami. Powinniśmy korzystać z dóbr świata z umiarem, pamiętając, że nie da się wyeliminować wszystkich braków. Ewangelia daje doskonałą lekcję, na przykładzie uroczystości weselnej w Kanie, jak sobie radzić, gdy w życiu czegoś brakuje. Trzeba powierzyć się Jezusowi. Życie jest ceremonią ślubną: lista gości ma zawierać Pana Jezusa i Jego Matkę. Należy zadbać o wszystko, co możliwe, a niemożliwe zostawić Panu Jezusowi. Maryja pozostawia w rękach Boga problem, który został przez Nią dostrzeżony i nazwany. Bóg potrafi zaradzić naszym brakom.

II Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

20 stycznia 2019

Jezus uczynił cud w Kanie Galilejskiej na samym początku swojej działalności. Kamienne stągwie są wyobrażeniem wielkości daru, jaki dał Chrystus nowożeńcom i biesiadnikom. W trakcie homilii obdarzamy dzieci rysunkiem dwóch stągwi z zaznaczeniem, która jest na wino, a która na wodę. Pierwszym celem homilii jest wywołać wdzięczność w słuchaczach względem Jezusa za to, co uczynił nowożeńcom i gościom weselnym. Obdarowanie zaś dzieci rysunkiem małych stągwi ma na celu wywołać skojarzenia z ampułkami, których się używa do Mszy św., w których są wino i woda. Pomoce: – wazon na kwiaty (jeśli to możliwe, w kształcie stągwi lub do niej podobny); – rysunek sześciu kamiennych stągwi; – szklane ampułki z winem i z wodą; – rysunek dwóch stągwi z literami A i V (aqua – woda i vinum – wino) dla każdego dziecka, do pokolorowania.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3360 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza