Homilie niedzielne i świąteczne ,10 czerwca 2018

Młodzież Niedziela 10 cze
2018

Niedziela X Tygodnia zwykłego (homilia dla młodzieży)

Rok B / Okres zwykły / 10 tydzień zwykły
o. Maksymilian
Rdz 3,9–15; 2 Kor 4,13–5,1; Mk 3,20–35

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XXIX Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

21 października 2018

Uczniowie nie słuchają zapowiedzi męki Jezusa. Jakie są we mnie pragnienia w odniesieniu do Jezusa? Skala pragnienia odpowiada zapotrzebowaniu człowieka na wielkie wartości ducha, takie też jest odczuwanie przez człowieka szczęścia. Co znaczy sformułowanie „pić kielich”? To pytanie niepokoi, a jednocześnie uświadamia, na czym polega bliskość z Jezusem, na czym polega zażyłość, przyjaźń. Jest to trudna przyjaźń, trudna bliskość. Do czego prowadzą mnie pragnienia religijne? Co jestem w stanie poświęcić, aby być człowiekiem, który służy innym?

XXIX Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

21 października 2018

Jakie marzenia, takie życie. Kto nie pragnie i nie realizuje pragnień, ten karłowacieje, a w ostatecznym rozrachunku usycha. Apostołowie nie boją się pragnąć, ale nie chcą się dzielić pragnieniami. Trzeba wypowiedzieć to, co się nosi w sercu. Prawdziwe pragnienia nie widzą granic! Pragnienie i jego ucieleśnienie mają odpowiedni dla siebie czas. Każdy z nas jest jedyny i niepowtarzalny – tak samo nasze pragnienia. Będąc blisko Boga, umiemy pragnąć rzeczy niemożliwych! Wielkość pragnienia mieści się w łączności z wolą Bożą. Małe pragnienia dadzą małą radość. Wielkie zaś wielką.

XXIX Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

21 października 2018

Służenie człowiekowi jest w zasięgu możliwości każdego z nas, niezależnie od stanowiska i godności. Przykład życia św. Elżbiety Węgierskiej to dowód na doskonałe rozumienie Ewangelii wzywającej do służby bliźniemu. Rozmowa Jezusa z apostołami jest nauką, że należy wyzbyć się próżności i egoizmu. Intencją homilii jest pobudzenie dzieci do pokornej służby bliźniemu. Dzieci są wyręczane przez rodziców nawet w prostych obowiązkach i brak im wrażliwości na bezinteresowne usłużenie bliźniemu. Przed homilią należy przygotować: – poduszeczkę, a na niej koronę i berło; – narzędzia do sprzątania (np. wiadro, szczotkę, miednicę, mop, pudełko proszku do prania); – miskę, talerz, łyżkę.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3237 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza