Homilie niedzielne i świąteczne ,13 kwietnia 2020

Młodzież Święto 13 kwi
2020

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (homilia dla młodzieży)

Rok A / Wielkanoc / Poniedziałek Wielkanocny
ks. Mariusz Słonina
Dz 2,14.22–33; Mt 28,8–15

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

X Niedziela zwykła - Uroczystość Przenajświętszej Trójcy (homilia dla dorosłych)

7 czerwca 2020

"Tajemnica Trójcy Świętej jest centralną tajemnicą wiary i życia chrześcijańskiego. Jest tajemnicą Boga w sobie samym, a więc źródłem pozostałych tajemnic wiary oraz światłem, które je oświeca. Tajemnica ta jest najbardziej podstawowym i istotnym nauczaniem w „hierarchii prawd wiary”. „Historia zbawienia nie jest niczym innym, jak historią drogi i sposobu, przez które prawdziwy i jedyny Bóg, Ojciec, Syn i Duch Święty, objawia się, pojednuje i jednoczy ze sobą ludzi, odwróconych od grzechu”" (KKK, 234). "Jezus Objawił, że Bóg jest „Ojcem” w niezwykłym sensie; jest Nim nie tylko jako Stwórca; jest On wiecznie Ojcem, w relacji do swojego jedynego Syna, który wiecznie jest Synem tylko w relacji do swego Ojca: „Nikt nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić” (Mt 11,27)" (KKK, 240). "Wieczny początek Ducha objawia się w Jego ziemskim posłaniu. Duch Święty zostaje posłany do Apostołów i do Kościoła, zarówno przez Ojca w imieniu Syna, jak i osobiście przez Syna po Jego powrocie do Ojca. Posłanie Osoby Ducha po uwielbieniu Jezusa objawia w pełni tajemnicę Trójcy Świętej" (KKK, 244).

X Niedziela zwykła - Uroczystość Przenajświętszej Trójcy (homilia dla młodzieży)

7 czerwca 2020

Męka, ukrzyżowanie oraz wywyższenie Jezusa Chrystusa było konieczne dla naszego zbawienia. Krzyż jest znakiem miłości Boga do człowieka. Przymierze w Starym Testamencie jest umową zawieraną między dwoma stronami. Umowy zawartej z Bogiem nie można było zerwać. Jej skutki dotyczą całego narodu. Bóg obiecywał ze swojej strony ochronę, a człowiek zobowiązywał się do wiernej i lojalnej służby. Mojżesz odnawia przymierze z Bogiem, które dotyczy nie tylko obecnego pokolenia Izraela, ale również przyszłych. Obowiązkiem chrześcijanina jest trwanie w radości i podnoszenie na duchu swoich braci w wierze. Jedność myślenia i działania prowadzi do pokoju w sercu. Jego wyrazem jest pocałunek pokoju stosowany w liturgii. Miłość Boga do człowieka jest podstawowym przymierzem. Jezus kocha nas taką samą miłością, jaką umiłował nas Bóg Ojciec. Prorocy ziemscy przygotowywali na przyjście Jezusa Chrystusa, który jako jedyny dostąpił chwały nieba.

X Niedziela zwykła - Uroczystość Przenajświętszej Trójcy (homilia dla dzieci)

7 czerwca 2020

Poznawanie tajemnicy Trójcy Świętej jest procesem, który trwa przez całe życie. Od najmłodszych lat przybliżamy się do trzech Osób Boskich, coraz więcej o Nich wiemy, coraz wyraźniejszy staje się nasz obraz Boga. To poznanie będzie jeszcze pełniejsze, gdy zobaczymy kiedyś Stwórcę twarzą w twarz, w niebie. Pomoce: obrazek w rozmiarze A4 lub A3 przedstawiający dowolny krajobraz (w homilii zaproponowano obrazek przedstawiający drzewo, na którym siedzi ptak, stojące obok drzewa dziecko trzymające w ręku lizaka oraz podjeżdżającą taksówkę).

Uzyskaj dostęp do:

 • 4032 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 154 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza