Homilie niedzielne i świąteczne ,13 maja 2018

Dorośli Niedziela 13 maj
2018

VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (homilia dla dorosłych)

Rok B / Wielkanoc / Wniebowstąpienie Pańskie
ks. Piotr Libiszewski
Dz 1,1–11; Ef 1,17–23; Mk 16,15–20

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XVII Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

29 lipca 2018

Ludzie interesują się wszelkimi faktami i zjawiskami, które odbiegają od normalności. Przykładem jest popularność Księgi Rekordów Guinnessa. Poszukiwanie nadzwyczajności i zainteresowanie tym, co wykracza poza normalność, nie jest nowym trendem. Pierwsze czasopisma wydawane w Europie w XVI i XVII wieku przedstawiały różne anomalia natury. Wiele programów telewizyjnych zaprasza osoby, które w jakiejś dziedzinie są najlepsze lub wyróżniające się. Dzisiejsza Ewangelia nie wpisuje się w ten nurt podążania za niespotykanymi doznaniami i przeżyciami. Ze strony Jezusa nie widać żadnych oznak, by eksponować swą niezwykłość i cudowność. Jednym z powodów, dla których Jezus dokonywał cudownych znaków, była chęć pomocy innym i ulżenia ich losowi.

XVII Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

29 lipca 2018

Założenia Bożej ekonomii: dzielić się niepokojami, bo wtedy ich ubywa; dzielić się z potrzeby serca, a wtedy wszystkim przyrasta. Ludzka zapobiegliwość różni się od Bożej troski. Lęk, że nie wystarczy, paraliżuje wszelkie poczynania. Ekonomia daru nie posługuje się rachunkiem strat i zysków. Najważniejszy jest Dawca, a nie potrzeba. W świetle tej ekonomii, rzeczy zyskują nową wartość. Otwieramy serce i stajemy się darem. Ekonomia daru czyni coś z niczego, okruch czy kropla przemieniają się w bochen i dzban. Najmniejszy dar urasta do rangi cudu. Ekonomia wdzięczności to pokorne i wdzięczne odnoszenie do Boga tego, co się ma w danej chwili. Wypowiadając „dziękuję” jestem świadom, iż wszystko od Boga pochodzi. Do Niego odnoszę osoby, sprawy i rzeczy.

XVII Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

29 lipca 2018

Chleb powszedni. Różne potrawy spożywamy codziennie, lecz chleb najczęściej. Przykład zakupów w koszach – są one różne, lecz w każdym jest chleb. Chleb darem Bożym. Eliasz z polecenia Bożego rozmnaża chleby jęczmienne. Kapłan w czasie ofiarowania dziękuje Bogu za dar chleba. Cud rozmnożenia chleba. Wyraża się w nim troska Jezusa o słuchaczy, by nie ustali w drodze do swych domów. Słuchanie słów Jezusowych jest przygotowaniem do posilania się chlebem. Cud ustanowienia Eucharystii. Msza św. nazywana jest łamaniem chleba. Msza św. jednoczy wierzących w Chrystusa. Znak pokoju poprzedzający Komunię św. symbolem jedności, zgody i miłości. Uwaga: – przed homilią należy przygotować 2 lub 3 koszyki, a w nich różne produkty spożywcze. W każdym różne, ale w każdym chleb. Łamanie się chlebem powszednim z obecnymi na Mszy św. dziećmi pozwoli im utrwalić w pamięci treści omówione w homilii; – ponieważ w czasie homilii motywem przewodnim będzie chleb, warto wcześniej przypomnieć sobie jak on powstaje, by w razie trudności wspomóc dzieci wiedzą.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3124 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza