Homilie niedzielne i świąteczne ,28 czerwca 2020

Dzieci Niedziela 28 cze
2020

XIII Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

Rok A / Okres zwykły / 13 tydzień zwykły
ks. Jakub Mateja
2 Krl 4,8–11.14–16a; Rz 6,3–4.8–11; Mt 10,37–42

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

IV Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

31 stycznia 2021

„Jest w nas jeszcze trochę diabła” ponieważ jeszcze nie przezwyciężyliśmy w pełni naszego przywiązania do grzechu. Nikt z nas nie jest JESZCZE w pełni zdrową i świętą osobą – tą wersją siebie, do której jesteśmy powołani przez Boga! Boże Słowo rzuca nam wyzwanie i pokazuje, kim jesteśmy, wyciągając na światło dzienne ciemne zakamarki naszego życia. Niezależnie od tego, w jaki sposób nasze „prawdziwe ja” jest nam objawione, takie chwile są zawsze okazją do pozyskania wielkiej łaski! Modlitwa, przyjmowanie sakramentów i czytanie Pisma Świętego są furtką, przez którą wpuszczamy do naszego wnętrza samego Boga z Jego mocą i łaską.

IV Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

31 stycznia 2021

Wiara należy do cnót teologalnych. Jest ona łaską daną przez Pana, by człowiek mógł uczestniczyć w życiu Boga. Wiara to decyzja na życie, które chcemy prowadzić w odniesieniu do Boga. Poprzez to jak żyjemy, jakich dokonujemy wyborów nasze życie staje się odpowiedzią na to Kim jest i jakie miejsce zajmuje w nim sam Bóg. Postawa wiary zakłada dobrowolne i całkowite powierzenie swego życia i swojego dobra Bogu. Jest to zarazem uznanie Stworzyciela za absolutną Prawdę, w której chcę budować swoje życie i za bezwarunkowe Dobro, ku któremu chcę je kierować. Przeżywana przez nas wiara domaga się uznania Boga za najwyższą wartość.

IV Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

31 stycznia 2021

Prorokiem nie jest ten, co przepowiada przyszłość, ale ten, kto przemawia w imieniu Boga. Prorok jest w stałym kontakcie z Bogiem, którego wolę ma objawić swoim działaniem i zapowiedzieć przyszłe wydarzenia. W Starym Testamencie mamy czterech proroków większych i 12 proroków mniejszych. W Nowym Testamencie mamy tylko jedną księgę prorocką autorstwa świętego Jana – Apokalipsę św. Jana. Sama obecność ciałem w kościele nas nie nawróci, nie sprawi, że będziemy lepsi, nie przyniesie dobrych owoców. Trzeba nam zaangażować serce. Zły duch i człowiek duchowo ślepy to wrogowie królestwa Bożego. Dlatego trzeba nam chcieć otworzyć się na Boże Miłosierdzie. Trzeba przejrzeć na nasze duchowe oczy i odrzucić każdy grzech, który odłącza nas od Boga. Pomoce: Tablica z podziałem na proroków większych i mniejszych

Uzyskaj dostęp do:

 • 4351 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 223 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza