Homilie niedzielne i świąteczne ,8 lipca 2018

Młodzież Niedziela 8 lip
2018

XIV Niedziela zwykła - homilia dla młodzieży

Rok B / Okres zwykły / 14 tydzień zwykły
ks. Mariusz Słonina
Ez 2,2–5; 2 Kor 12,7–10; Mk 6,1–6

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

XXVI Niedziela zwykła (homilia dla dorosłych)

30 września 2018

Z kim się przyjaźnię, w jakich środowiskach się obracam? Jaki jest mój stosunek do ludzi, z którymi rywalizuję? W obawie przed konkurencją i zagrożeniem własnej pozycji ludzie sięgają po administracyjne zakazy. Bóg działa w zaskakujący sposób – człowiek, który nie należy do uczniów Jezusa, również wyrzuca złe duchy w Jego imię. Mamy żyć i działać z imieniem naszego Pana w sercu i na ustach. Bezmierna miara Boża: obfitość połączona z rozrzutnością i ciągłe przekraczanie ludzkich wyobrażeń. Rozejrzyjmy się wokoło – naprawdę są ludzie, którzy żyją po Bożemu.

XXVI Niedziela zwykła (homilia dla młodzieży)

30 września 2018

Bóg nie szczędzi człowiekowi swojego Ducha. To źródło jest niewyczerpane. Nigdy nie zabraknie Bogu łaski. Mogę podejść do źródła, ile razy chcę i zaczerpnąć tyle łaski, ile tylko zapragnę. Bóg jest hojny. Są wierzący, w spotkaniu z którymi doświadczamy obecności samego Boga. Wychodzimy z takiego spotkania przemienieni. Czujemy to wyraźnie. Każdy chrześcijanin powinien być człowiekiem, z którego emanuje obecność Boga. Bóg rozlewa na ludzi swojego Ducha. Tyle tysięcy młodzieży i dorosłych przyjmuje sakrament bierzmowania, a jednak nie widać żadnej zmiany w ludziach, nie zmienia się społeczeństwo, które przeżywa coraz większy kryzys. Marnujemy „tony” Bożej łaski, lekceważymy Boże dary.

XXVI Niedziela zwykła (homilia dla dzieci)

30 września 2018

Zazdrosne warzywa – opowiadanie ukazujące, czym jest zazdrość. Zazdrość grzechem dzieci i dorosłych. Słowo Boże gani zazdrość. Zazdrosny Jozue i zazdrośni apostołowie. Niszczycielska siła zazdrości. Jak uwolnić się z zazdrości? (Odpowiedź na to pytanie można zilustrować opowiadaniem o młodych sportowcach „Co z tą zazdrością zrobić?”, znajdującym się w części z cytatami).

Uzyskaj dostęp do:

 • 3208 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza