Homilie niedzielne i świąteczne ,25 listopada 2018

Dzieci Niedziela 25 lis
2018

XXXIV Niedziela zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (homilia dla dzieci)

Rok B / Okres zwykły / 34 tydzień zwykły
ks. Marcin Bielicki
Dn 7,13–14; Ap 1,5–8; J 18,33b–37

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

III Niedziela Adwentu (homilia dla dorosłych)

16 grudnia 2018

Wierzący, to nie człowiek bezbłędny, ale prawdziwy. Stawia pytania, pragnie usłyszeć odpowiedzi. Pozwala Bogu prowadzić się za rękę. Otwartość na Boga, to wrażliwość serca na słuchanie i przyjęcie słowa Bożego. Pokusy odsłaniają to, co w sobie ukrywamy, może to być ziarno, ale równie dobrze mogą być plewy. Cierpliwość i odwaga jaśnieją w chwili pokusy. Powołani do ukazywania innym Jezusa. Być glebą dla wzrastania Jezusa Chrystusa. Nie wolno się spieszyć, na wszystko przychodzi właściwa pora. Potrzebne jest dorastanie do odpowiedzialnego mówienia, dorastanie do otwarcia się, dorastanie do przyjmowania tego, co Bóg daje i do przyjęcia tego, z czym ludzie do mnie przychodzą. Życie jest dorastaniem do przyjęcia miłości Boga.

III Niedziela Adwentu (homilia dla młodzieży)

16 grudnia 2018

Trzecia Niedziela Adwentu w liturgii Kościoła jest Niedzielą radości. Radość przedświąteczna jest różnie przeżywana, zależnie od głębi wiary. W trzecią Niedzielę Adwentu za słuchaczami św. Jana Chrzciciela pragniemy zapytać: „Co mamy czynić?”. Radość wyraża dzisiaj liturgia słowa. W psalmie responsoryjnym śpiewamy: Głośmy z weselem, Bóg jest między nami. Radość wierzącego wypływa z obecności Pana. Prorok Sofoniasz wzywa nas do radości. Powodem tego stanu ducha jest koniec cierpienia i trudów narodu i nowy dzień, który jest dniem Boga. Jasna i klarowna jest postawa Jana Chrzciciela. Wzywający do nawrócenia Jan zostaje przez słuchaczy uznany za Mesjasza. Jan nie może sobie tego tytułu przypisać, dlatego wyraźnie wskazuje na Jezusa. Pan przyjdzie, każdy z nas powinien być gotowy na Jego przyjście. Prorok znad Jordanu daje nam wskazówki, jak powinniśmy się przygotować do tego momentu. Wskazuje na troskę o bliźnich, sprawiedliwość i pokój.

III Niedziela Adwentu (homilia dla dzieci)

16 grudnia 2018

Celem homilii jest uświadomienie sobie, że świętość jest rzeczywistością wypracowywaną przez rzetelne wykonywanie małych rzeczy naszej codzienności. Nawet tutaj, w kościele, czasami obiecujemy, że dla Pana Boga będziemy zdobywać świat, ale bądźmy szczerzy – rzadko udaje nam się zrealizować ambitne plany. A tymczasem okazuje się, że droga do świętości, ta droga z Panem Jezusem, wyraża się nie w rzeczach ogromnych, ale w tych prostych, małych i codziennych. Do homilii należy przygotować pudełko, worek lub siatkę – muszą być jednak nieprzezroczyste, tak, aby dzieci nie widziały, co przynieśliśmy ze sobą. Wypełniamy torbę przedmiotami, które pomagają nam dążyć do świętości. Muszą to być przedmioty codziennego użytku, związane z obowiązkami szkolnymi i domowymi dzieci: – zeszyt do religii, – jakiś podręcznik, ćwiczenia, piórnik, – różaniec, książeczka do nabożeństwa, krzyżyk, medalik, obrazek, – szczoteczka do zębów, – ściereczka do kurzu, – smycz, – piłka, lalka – jakaś zabawka (świętość to też umiejętność cieszenia się).

Uzyskaj dostęp do:

 • 3313 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza