Pozostałe kazania ,24 listopada 2013

24 lis
2013

24 listopada - uroczyste zamknięcie Roku Wiary

o. Maksymilian

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych - Człowiek – Obnażony – Syn Boży

20 sierpnia 2018

Na rekolekcje składają się 4 kazania, z których pierwsze jest kazaniem wprowadzającym. Ubogaca ono rekolekcje i wskazuje najważniejsze myśli, jeśli jednak rekolekcje trwają tylko 3 dni, można je pominąć. Kazania zatrzymują się na 3 chwilach „szczególnej ekspozycji” Chrystusa. Pierwsza to ta, gdy Piłat przedstawia umęczonego Chrystusa – „Oto Człowiek”. Następnie nasz wzrok kierujemy na Jezusa obnażonego, który w swej ogromnej miłości oddaje człowiekowi wszystko, co posiada. Ostatni obraz to scena, w której Jezus oddaje ducha – „Ten prawdziwie był Synem Bożym”. W czasie naszych spotkań postaramy się przyjrzeć temu, jakie miejsce zajmuje Jezus w naszym życiu. Czy widzimy w Nim jedynie człowieka? A może jest dla nas kimś, kto może dać nam wszystko, kimś, do kogo zwracamy się w potrzebie? A może patrząc na Niego udręczonego na krzyżu, potrafimy zobaczyć w Nim naszego Pana i Zbawiciela? Niełatwo odpowiedzieć na pytanie: „Kim jest dla mnie Jezus?”, ale bez tego nasze przygotowania do świąt Zmartwychwstania nie mają sensu. Jeśli chodzi nam jedynie o tradycję, a nie o Boga, daremny cały nasz wysiłek – nawet to, że jesteśmy teraz w kościele i słuchamy nauk. Jeśli nie wiem i nie chcę wiedzieć, kim jest dla mnie Jezus, wszystko to nie ma sensu. Przygotować się na święta Zmartwychwstania to odpowiedzieć sobie na pytanie: „Kim jest dla mnie Jezus?”. Odpowiedzieć na to pytanie i daną przez nas odpowiedź wprowadzić w życie.

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci - Trzej muszkieterowie Jezusa

20 sierpnia 2018

Na cykl nauk rekolekcyjnych dla dzieci składają się trzy kazania: o św. Janie, św. Piotrze i św. Pawle Apostole. Rekolekcje to zbieranie na nowo tego, co się w życiu mogło rozsypać. Tym, który nam pomaga w tej czynności, jest Pan Bóg. Kiedy staramy się poskładać nasze życie, mówimy, że dążymy do świętości. Przypomina o tym piosenka: „Taki duży, taki mały”, która będzie nam towarzyszyć w czasie rekolekcji. Rekolekcje to zbieranie na nowo tego, co się w życiu mogło rozsypać. Tym, który nam pomaga w tej czynności, jest Pan Bóg. Kiedy staramy się poskładać nasze życie, mówimy, że dążymy do świętości. Przypomina o tym piosenka: „Taki duży, taki mały”, która będzie nam towarzyszyć w czasie rekolekcji. Miłość Pana Boga do nas jest zawsze większa niż nasza wobec Niego. Możemy jej nauczyć się właśnie od Piotra. Ale na czym polega miłość? Sposobami jej okazania Bogu są na pewno: codzienna modlitwa, Eucharystia i solidna nauka. Św. Paweł Apostoł to trzeci z naszych rekolekcyjnych Muszkieterów Pana Jezusa. Św. Jan uczył nas kochać rodziców. Św. Piotr pokazał, jak kochać Jezusa. A św. Paweł? Urodził się w Tarsie w 7 roku naszej ery, pobierał nauki u słynnego Gamaliela w Jerozolimie, był bardzo mądrym człowiekiem i jego szkolny nauczyciel pokładał w nim wielkie nadzieje. Szaweł był dobrym uczniem i dobrze przygotował się do obrony swojej religii.

Rozważania na nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych - Kroczyć za Jezusem z Matką Bolesną

20 sierpnia 2018

Rozważania na nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych - Kroczyć za Jezusem z Matką Bolesną

Uzyskaj dostęp do:

 • 3156 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 48 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza